Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Paldies māsām par nesavtīgo darbu

Infektoloģijas centra virsmāsa: Izcilais kolektīvs palīdz izturēt smago darbu

Mediķi ikdienā un arī šajā svētku laikā strādā nepagurdami. Arī Latvijas Infektoloģijas centrā, kur vairākas ierasto infekciju nodaļas pārvērstas par Covid-19 slimnieku nodaļām, dakteri, māsas, māsu palīgi un sanitāri ir savā frontes līnijā pret bīstamo vīrusu. LTV pateicas Infektoloģijas centra 4. nodaļas virsmāsai Ritai Ozoliņai.

Ceturtā nodaļa, kas tradicionāli uzņem aknu slimību pacientus, šobrīd pilnībā pārvērsta par Covid-19 nodaļu. Visas 40 gultas aizņemtas ar koronavīrusa inficētajiem.

"Šeit ir tā telpa, tīrā zona, kur mēs ģērbjamies, pārģērbjamies, uzvelkam visu aprīkojumu, kombinezonu. Tad te ir palātas, un saziņa ar pacientiem ir pa telefonu. Viņi nestaigā pa koridoriem.

Ja kādam pacientam paliek slikti, tad pie viņa nevar tā vienkārši ienākt, ieskriet. Un tas vispār apgrūtina darbu.

Vēl apgrūtina darbu, ka mēs neredzam pacientu, ka es nevaru ieiet palātā un paskatīties, ko viņš dara, kā viņš dara. Viņš savas vēlmes izsaka (ja slikti paliek vai kā) pa telefonu, un tad mēs aši, aši ģērbjamies un ejam," stāsta mediķe.

Rita Ozoliņa par virsmāsu kļuva nejauši. Neesot bijis neviena cita, ko ielikt šajā vietā, viņa pasmaida. Jau gandrīz 40 gadus viņa strādā Infektoloģijas centrā. Jaunībā sākusi kā ķirurģijas nodaļas māsa, taču nekad nav nožēlojusi, ka mainījusi virzienu.

Ķirurģijas nodaļa bijusi ļoti laba skola, bet tomēr labāks darbs esot Infektoloģijas centrā – gan darba temps nedaudz lēnāks, gan arī lielisks kolektīvs.

Nodaļā pa dienu strādā trīs māsas un virsmāsa, pa nakti – divas māsas un divi māsu palīgi. Pēc Ozoliņas teiktā, tas ir ļoti maz, jo slodze ir milzīga.

"Kolektīvs un manas māsas ir izcilas. Droši vien tāpēc es šeit tik ilgi strādāju.

Man ir māsas, kas līdzvērtīgi kā es strādā, un ja nebūtu tādu māsu, tad būtu ļoti grūti strādāt, tāpēc man iet tik labi," uzsver Ozoliņa.

Arī būdama virsmāsa, Rita Ozoliņa nebaidās ikdienas parasto darbiņu un uzskata, ka māsai katru dienu jāmācās.

"Es esmu piedzīvojusi visādus hepatītus, visādus uzliesmojumus, difteriju, A hepatītu, gripas. Beidzot ir kaut kas pa īstam, pa īstam, ka tu vari izbaudīt to visu, kā ir dzīves realitāte. Tā ir īstenība visa, un tiešām tā ir bauda strādāt, bet ļoti ļoti grūts darbs," uzsver mediķe.

Tieši tāpēc māsas ļoti skumdina, ka daļa sabiedrības uzskata – pandēmija ir izdomāta.

"Kad te saka, ka tā ir tāda banāla parasta gripa, nu, tas tā nav diemžēl. Tā ir ļoti nopietna saslimšana, kuru vēl mēs neesam līdz galam izpētījuši.

Un tas trakākais ir, kad tu dzirdi, ka tev draudzene ar vīru slima smagi un tas tur miris... Nu, tas ir ļoti grūti tomēr, bet es tomēr cenšos tā... Savādāk nevar," saka Ozoliņa.

Šobrīd, kad pandēmijas dēļ nav iespējams ceļot, lielākais prieks Ritai Ozoliņai ir agrās rīta stundas. Arī brīvdienās viņa ceļas ap plkst.6, lai palasītu un izbaudītu klusumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt