Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā noplūst naftas produkti

Indietis Rēzeknē attīsta jogu un veido ģimeni

Indietis Rēzeknē attīsta jogu un veido ģimeni

Indietis Sarvmitra līdz šim ceļojis, kā arī strādājis dažādās pasaules valstīs, kādu laiku arī galvaspilsētā Rīgā. Tomēr, meklējot mierīgāku dzīves ritmu, viņš pagājušajā gadā pārcēlies uz Rēzekni. Tur viņš tagad pasniedz jogas nodarbības un nodrošina terapiju bērniem ar īpašām vajadzībām. Turklāt nupat Rēzeknē Sarvmitra ir izveidojis ģimeni.

No Indijas pilsētas Kanpuras ar vairāk nekā diviem miljoniem iedzīvotāju indietis Sarvmitra nonāca Latvijā. Jau gadu viņš dzīvo Rēzeknē un uzsver, ka novērtē mieru, apkārtējas dabas un kultūrvēstures skaistumu. Par Latviju pirmo reizi viņš uzzināja internetā, tagad lasa grāmatas un apgūst valodas.

"Mani sauc Sarvmitra. Es esmu jogas speciālists. Es varu pateikt labdien, katru ciparu un nosaukt dienas – daudzas lietas latviski, mazliet krieviski, angliski un latgaliski. Lasīju, cik daudz reģionu un valodu ir šeit, ka Latvija ir bijusi daļa no Padomju Savienības un kā tā nonākusi līdz Eiropas Savienībai," stāsta vīrietis.

Sarvmitra Rēzeknē un tai tuvējos ciemos – Sakstagalā, Sprūževā, aptuveni 30 kilometrus attālajos Strūžānos – vada arī jogas nodarbības.

Nodarbības apmeklē dažādu paaudžu iedzīvotāji, kam nepieciešams regulāri vingrot, kā arī tie, kam iepriekš bijušas kādas traumas. Piemēram, Marijai Dubickai svarīgi regulāri vingrināt kājas.

"Ja es to nestieptu, principā es būtu guloša šobrīd. Tikai stiepšana man ir ļāvusi šobrīd ne tikai piedalīties jogā, bet arī dejot. Tā ir zināmā mērā integrācija. Mēs sākam zināt vairāk par citām valstīm," stāsta jogas nodarbību apmeklētāja no Griškānu pagasta Marija Dubicka.

"Es domāju, mums Latvijā jogas pasniedzējus kā tādus varētu uz rokas pirkstiem saskaitīt.

Un diez vai kaut kādi Rīgas speciālisti brauktu uz tādu nostūri kā Latgale, kā Strūžāni un pasniegtu kaut kādas nodarbības," uzsver apmeklētāja no Strūžāniem Ivita.

Līdz ar jogu zināšanas par dažādām terapijām indietis Sarvmitra izmanto, arī veicot masāžas, kā arī darbā ar bērniem, kam ir garīgi traucējumi.

"Kad šeit ierados, redzēju, ka daudziem bērniem ir šādas problēmas. Tad uzsāku terapiju, dabisku terapiju, ājurvēdu, visu, kas nepieciešams īpašajiem bērniem," skaidro vīrietis.

Lai arī viņš līdz šim darbojās dažādās pasaules valstīs, Rēzeknē viņš nolēmis palikt pavisam.

"Biju Malaizijā, Singapūrā, tad es devos uz Vāciju, Nīderlandi, Austriju, visbeidzot nonācu Latvijā. Es gribu atvērt jogas skolu Rēzeknē. Ja cilvēki būs ieinteresēti, tad arī Daugavpilī.

Es sazarošos kā koks, iestādīšu sēkliņu Rēzeknē un tad sākšu augt," saka Sarvmitra.

Pirms mēneša Sarvmitra apprecējās ar vietējo iedzīvotāju Valentīnu, un abi nesen nolēma adoptēt bērniņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt