Rīta Panorāma

Noslēdzies ES Austrumu partnerības samits

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Darbs Covid-19 nodaļā. Topošās ārstes ikdiena

Gribēju atvieglot dzīvi kolēģiem. Topošā ārste Renāte Kažmere studijas apvieno ar darbu Covid-19 nodaļā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Renāte Kažmere ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes studente, kura atsaukusies aicinājumam palīdzēt Latvijas ārstniecības iestādēm cīņā ar Covid-19. Šobrīd viņa uzsākusi darbu Latvijas Infektoloģijas centrā.

“Pēdējās maiņās visās man ir bijis vismaz viens mirušais pacients. Tas ir emocionāli smagāk nekā fiziski smagi. Smagāk ir tad, kad es nāku vairākas maiņas pēc kārtas. Es to pacientu zinu, esmu runājusi, viņš man ir stāstījis par saviem mazbērniem, mazmazbērniem. Tas ir smagi,” atzina Renāte.

Redzot, cik  noguruši ir pasniedzēji, kas strādā Covid-19 nodaļā, Renāte nolēma, ka dosies viņiem palīgā: “Tiklīdz es saņēmu savu trešā līmeņa asistenta sertifikātu, tā es izdomāju, ka gribu strādāt kovida nodaļā.

Es vēlos pēc iespējas vairāk atvieglot saviem kolēģiem dzīvi. Es šeit esmu salīdzinoši īsu laiku, bet viņi ar šo visu cīnās 1,5–2 gadus.”

Renātei šī ir unikāla pieredze un no darba Covid-19 nodaļā viņa ļoti daudz ko jaunu iemācās. Vairākas reizes nedēļā viņai ir diennakts dežūras, un to visu viņa apvieno ar studijām universitātē.

“Pulksten astoņos es ierodos darbā. Līdz deviņiem, pusdesmitiem gatavoju sistēmas, medikamentus pēc ārsta ordinācijām. Tad mēs ģērbjamies pirmo reizi. Ejam iekšā, salaižam visus medikamentus, pievienojam sistēmas, apskatām vitālos rādītājus,” par ikdienu stāstīja jaunā mediķe.

Pēc tam Renāte novelk kostīmu, sagatavo dokumentus un tad jau atkal jāģērbjas un jādodas pie pacientiem. Viņas nodaļā ir 20 gultasvietas. Ik pa brīdim pieved jaunus sasirgušos. Lielākajā slimības uzliesmojuma brīdī dežūras laikā nav bijuši brīži atpūtai, jo nodaļa bijusi gandrīz pilnībā piepildīta. 

“Es mīlu medicīnu. Man nav bail. Mammai bija bail. Mamma bija sastresojusies. Bet šeit viss ir ļoti droši. Ja mēs visu ievērojam, mēs ejam pie pacientiem, kārtīgi saģērbušies, tad viss ir droši,” uzsvēra Renāte.

Šobrīd visā Latvijas teritorijā no Rīgas Stradiņa universitātes palīgā ārstniecības iestādēm devušies vairāk kā 1000 studenti.

Universitāte šo reizēm tikai brīvprātīgo darbu pielīdzinās mācību praksei un šādus studentus atbalsta ar stipendijām.

“Universitātē patiešām mācās studējošie, kuri izjūt humānu misiju palīdzēt katram cilvēkam, palīdzēt nodaļām, kurās ārstējas Covid pacientus, palīdzēt slimnīcām, palīdzēt visai sabiedrībai kritiskā brīdī,” pauda RSU Veselības studiju prorektors Guntis Bahs.

Tikmēr Renāte ar lielām bažām gaida jauno Covid-19 vīrusa omikrona paveidu. Viņa stāsta, ka 99% cilvēku, ko viņai nācies ārstēt, nav bijuši vakcinēti.

“Vēl vienu ziemu izturēt ar kovidu, tas būs ļoti, ļoti grūti pat man, kas salīdzinoši nesen ir sākusi strādāt. Es domāju, ka ārstiem tas būs ļoti smagi,” uzskata jaunā mediķe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti