Sadaļas Sadaļas

Pēcpusdiena

Rīgas pilsētas būvvalde noraidījusi Latvijas Okupācijas muzeja piebūves ieceri

Pēcpusdiena

Latgalē strauji samazinās iedzīvotāju skaits

Intervija ar "Laiks Ziedonim" laureātu, grāmatu kolekcionāru Valteru Dakšu

Grāmatu kolekcionārs Valters Dakša: Lai pieteiktos balvai «Laiks Ziedonim», jāatrod cildināmais sevī

Jaunais grāmatu kolekcionārs Valters Dakša ir pērnā gada apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureāts bērnu un jauniešu nominācijā "Rabarbers". Viņš šim apbalvojumam pieteicās pats, aicinot citus jauniešus sekot viņa piemēram.

Fonds "Viegli" aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim 2016". Apbalvojums jau trešo gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā.

Nominācijā "Rabarbers" 2016. gadā tiks cildināts kāds jaunietis vai jauniete vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības, kurš kopj sevi, kopj ideju un sabiedrību – tāds, lūk, ir fonda "Viegli" aicinājums.

18 gadus jaunais grāmatu kolekcionārs Valters Dakša no Saldus ir pagājušā gada šīs nominācijas laureāts un viens no šī gada vizionāriem:

"Es gribētu pateikt – lai pieteiktos šim apbalvojumam un vēl vairāk, lai to saņemtu, vispirms ir jāatrod cildināmais sevī. Lai aizpildītu šo pieteikumu "Laiks Ziedonim", pats pieteikums jau tevi vedinās atrast to, kas tevī ir cildināms. Tas ir tas pats grūtākais, bet tas vienlaikus ir mans aicinājums - saskarties ar šīm grūtībām."

Ar Saldus 2. vidusskolas 12. klases skolēnu Valteru Dakšu Latvijas Radio tikās Oskara Kalpaka muzejā "Airītes". Tieši tur pašlaik glabājas viņa grāmatu kolekcija - enciklopēdijas, vārdnīcas, kopotie raksti un daiļliteratūra. Jaunieša kolekcijā ir ap 5000 grāmatu.

Valters Dakša un grāmatas ir viens vesels – tas jūtams sarunā ar jauno cilvēku, kurš nākotnē apņēmies studēt filoloģiju Latvijas Universitātē. Grāmatas viņš sāka kolekcionēt, mācoties 9.klasē.

"Tas, ko es gribu darīt - es gribu krāt un pētīt grāmatas. Vēlos piepildīt laiku sev un citiem cilvēkiem vislabākajā vaidā, kā es to spēju. Ne jau vietas mēs atceramies, bet notikumus, kas tajās ir notikuši," sacīja jaunietis.

Jau vēstīts, ka saldenieks Valters Dakša ir pazīstams kā liels grāmatu kolekcionārs, taču viņam raizes sagādā tas, kas notiks ar viņa gandrīz piectūkstoš grāmatu lielo kolekciju. Valteram pašam nav iespējams nodrošināt grāmatām piemērotus apstākļus, tāpēc uz laiku viņš būtu gatavs tās kādam nodot glabāšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt