Rīta Panorāma

«Stiprās sievas» svētkos ar tautasdziesmu «Labāk skaisti padziedami»

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Valsts prezidenti 1999-2007 Vairu Vīķi-Freibergu

Patriotiskās Goldmaņu ģimenes 4.maijs svinības

Goldmaņu ģimene 4. maiju svin ar vērienu

Goldmaņu ģimenei 4. maijs vienmēr ir bijusi nozīmīga diena, kas tiek vērienīgi svinēta. Šie ir ne tikai valsts svētki. Steļļu meistaram Jurim Goldmanim šajā dienā ir arī dzimšanas diena. Kā Goldmaņu ģimene šogad Covid-19 pandēmijas laikā svinēs 4. maiju?

Edgaram, Zanei, Jurim, Evelīnai, Haraldam, Ērikai, Annijai un Agatei Goldmaņiem Ogresgalā 4. maijs vienmēr ir bijusi un būs īpaša diena, kas vienmēr tiek godam svinēta. Gadu gaitā Goldmaņiem ir izstrādājušās daudzas svētku svinēšanas tradīcijas. Parasti 4. maijā mastā tiek pacelts Latvijas karogs un tiek rīkota arī talka.

"Tad mums vēl ir recepšu tradīcijas. Ir rāceņu zupas vārīšana. Skābēšana un pēc tam vārīšana, pie kuras ir pieradināti visi mazbērni. Tradīcija nāk no vecvecvecmammas," pastāstīja ģimenē.

Tā kā opis Juris ir steļļu meistars, ģimenē tiek austi tautastērpi un Lielvārdes jostas, ar ko pucēties svētkos.

"Esmu savas vedeklas apaudusi ar brunčiem, arī mazmeitām ir brunči. Visiem mazbērniem, izņemot trīs mazākos, nav vēl Lielvārdes jostas uzaustas, bet pārējiem visiem – gan lielajiem, gan mazajiem – ir uzdāvinātas Lielvārdes jostas.

Ja katrs darīs, ko viņš māk, un to, kas viņam patīk un iet pie sirds, tad Latvija pastāvēs un nezudīs. Viss tiks tikai nostiprināts un nodots tālāk nākamajām paaudzēm," stāstīja saimniece.

Šogad svētkus svinēs vienas mājsaimniecības ietvaros. Mājsaimniecība ir gana liela, lai kārtīgus svētkus bez grūtībām varētu sarīkot tikai savā lokā.

"Būs noteikti darbošanās ārā, pastaigas, fotografēšanās. Apsveiksim kaimiņus, pamājot ar rokām, lai viņiem ir svētku sajūta. Svinēsim svētkus kā pienākas. Tie ir brīvības svētki. Ir svarīgi sajusties savā zemē pašam par saimnieku. Godāt un cienīt tās tradīcijas, ko iedibinājuši tēvi un tēvu tēvi. Ir svarīgi mācīt jaunajai paaudzei, lai viņi redz kā notiek nacionālo svētku svinēšana, lai viņi to pēc tam ievieš savās ģimenēs. Saules mūžu Latvijai!" stāstīja Goldmaņu ģimenes locekle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt