Dienas ziņas

Tezē Eiropas tikšanās Rīgā

Dienas ziņas

Svētku priekam – klavieres autoostā

Ar maģistra grādu sāk saimniekot laukos

Ģirts Ante izvērš vistkopību Auces pusē un apliecina – veiksmīgi saimniekot laukos var arī jaunie

Laukos saimniekot nav neiespējami arī jauniešiem. Tā pēc četru gadu ilgas pieredzes lauku darbos saka zemnieku saimniecības īpašnieks Ģirts Ante. Auces novadā saimnieks, kurš ieguvis maģistra grādu, sāka nodarboties ar vistkopību. Tagad saimniecībā ir jau vairāk nekā 350 vistu un nobeigumam tuvojas arī jaunas putnu kūts būvniecība.

Atšķirībā no daudziem jauniešiem par saimniekošanu laukos Ģirts Ante domājis jau kopš studiju gadiem. Un tiklīdz maģistra darbs bijis aizstāvēts, meklēta arī vieta saimniekošanai. Kā darbības veids izvēlēta Zemgalei neraksturīgā putnkopība.

"Pirmkārt, govis ļoti piesien pie mājas. Mēs tomēr vēl gribam paballēties, aizbraukt uz pasākumiem.

Un jau studiju laikā es pētīju un aizbraucu mācīties uz ārzemēm putnkopību. Kaut kas mani uzrunāja tajā lietā," atzina zemnieku saimniecības ''Imantas'' īpašnieks.

Pirmās trīsdesmit dējējvistas nokodis savvaļas suns, tad atkal viss sākts no nulles.

Pašlaik saimniecībā ''Imantas'' dzīvi bez sprostiem bauda jau vairāk nekā 350 vistu, kas dienā izdēj ap 200 olu. Tas ir pietiekami, lai saimniecība dzīvotu, bet nepietiekami, lai varētu atteikties no algota darba Jaunpilī.

Un tomēr sapnis nav zudis. Šovasar pašu spēkiem, bet ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu uzslieta jaunā vistu kūts. Kad tā tiks pabeigta, izpildīts būšot arī pirmais biznesa plāns.

"Otrreiz es varbūt arī nesāktu no nulles visu šo procedūru.

Es domāju, ka jaunam uzņēmējam kaut vai dažus gadus vajadzētu būt nodokļu atvieglojumam, lai tu vari atsperties, sākt darboties, nevis no pirmā centa jau ir nodokļi uzlikti," uzskata Ģirts Ante.

Pašreiz gan lielākās raizes sagādājot Eiropā klīstošā putnu gripa, kas, neraugoties uz piesardzības pasākumu ievērošanu, visu ieguldīto darbu un sapņus var sagraut vienā dienā.

Tomēr jaunais saimnieks cer, ka būs viens no tiem retajiem jauniešiem, kam izdosies pierādīt, ka veiksmīgi saimniekot laukos arī jauniem cilvēkiem nav neiespējami.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti