Atšķirībā no daudziem jauniešiem par saimniekošanu laukos Ģirts Ante domājis jau kopš studiju gadiem. Un tiklīdz maģistra darbs bijis aizstāvēts, meklēta arī vieta saimniekošanai. Kā darbības veids izvēlēta Zemgalei neraksturīgā putnkopība.
"Pirmkārt, govis ļoti piesien pie mājas. Mēs tomēr vēl gribam paballēties, aizbraukt uz pasākumiem.
Un jau studiju laikā es pētīju un aizbraucu mācīties uz ārzemēm putnkopību. Kaut kas mani uzrunāja tajā lietā," atzina zemnieku saimniecības ''Imantas'' īpašnieks.
Pirmās trīsdesmit dējējvistas nokodis savvaļas suns, tad atkal viss sākts no nulles.
Pašlaik saimniecībā ''Imantas'' dzīvi bez sprostiem bauda jau vairāk nekā 350 vistu, kas dienā izdēj ap 200 olu. Tas ir pietiekami, lai saimniecība dzīvotu, bet nepietiekami, lai varētu atteikties no algota darba Jaunpilī.
Un tomēr sapnis nav zudis. Šovasar pašu spēkiem, bet ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu uzslieta jaunā vistu kūts. Kad tā tiks pabeigta, izpildīts būšot arī pirmais biznesa plāns.
"Otrreiz es varbūt arī nesāktu no nulles visu šo procedūru.
Es domāju, ka jaunam uzņēmējam kaut vai dažus gadus vajadzētu būt nodokļu atvieglojumam, lai tu vari atsperties, sākt darboties, nevis no pirmā centa jau ir nodokļi uzlikti," uzskata Ģirts Ante.
Pašreiz gan lielākās raizes sagādājot Eiropā klīstošā putnu gripa, kas, neraugoties uz piesardzības pasākumu ievērošanu, visu ieguldīto darbu un sapņus var sagraut vienā dienā.
Tomēr jaunais saimnieks cer, ka būs viens no tiem retajiem jauniešiem, kam izdosies pierādīt, ka veiksmīgi saimniekot laukos arī jauniem cilvēkiem nav neiespējami.