Stiprie stāsti

Madara un Miks Kaidaki Pļaviņās atvēruši savu veterināro klīniku un aptieku

Stiprie stāsti

Pirtnieks Arnis Čakšs Stopiņos izmanto arī skaņas pērienu

Inga un Kalvis Sokolovi Talsos veido dizainu bērnu mēbelēm

Ģimenes uzņēmumā Talsos veido unikālu dizainu bērnu mēbelēm

Inga un Kalvis Sokolovi Talsos ģimenes uzņēmumā "Luula" veido dizainu bērnu mēbelēm, bet pašas mēbeles tiek gatavotas ārpakalpojumā kokapstrādes uzņēmumā. Kalvis ir uzņēmuma direktors, Inga – dizainere un izveidojusi unikālu, transformējamu galdu, kas paredzēts gan spēlēm, gan mācībām. Talsos radītās mēbeles galvenokārt tirgo ārvalstīs, viņi stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 

“Patiesībā, kad es jau skolā mācījos, man ļoti patika daudz ko radīt, izdomāt. Toreiz gan tas bija vairāk apģērbu dizains,” stāstīja Inga. Viņa norādīja, ka, lai gan uzņēmums nodibināts pirms pieciem gadiem, mēbeles sāktas tirgot tikai pirms diviem.

“Mēs sākām savu biznesu no nulles. Mums nav nekādu kredītu, mums nebija lielie uzkrājumi izveidoti,

no kā kaut ko veidot, tāpēc izvēlējāmies biznesa veidu, kur varam mēģināt izgatavot vienu produktu, skatīties, vai kādam tas vispār interesē, un lēnām turpināt,” stāstīja Inga.

Šobrīd jau tiek izgatavots vairāk nekā viens produkts – dizains radīts unikālam, daudzfunkcionālam galdam, vairākiem kāpelēšanas komplektiem, krēslam, skapim. 

“Patreiz esam divu gadu laikā izauguši tik tālu, ka tagad ir jauni produkti pasūtīti, vēlamies dažādot savu kolekciju. Un mēs neesam neko aizņēmušies, esam visu sapelnījuši, bet nevaram atļauties vēl paši sev izmaksāt lielas algas,” atzina Inga. 

Viņa skaidroja, ka bērnu mēbeles tiek darinātas no laminēta saplākšņa – materiāla, kas kļūst arvien pieprasītāks un dārgāks: “Sākumā tas bija tehniskais materiāls, bet patreiz jau tas ir ļoti populārs pasaulē, aug gan materiāla pieprasījums, gan cena. Materiāla priekšrocība ir tāda, ka tas ir ne tikai vizuāli ļoti izskatīgs, ērti lietojams un ļoti izturīgs, bet arī ļoti maigs un patīkams bērniem, virsma ir ļoti gluda.”

Pirmais uzņēmuma "Luula" produkts tika pārdots 2020. gada janvārī, tas bija galdiņš,  kas aizceļoja uz Austrāliju.

2020. gadā lielākoties uzņēmums savus produktus tirgojis uz Ameriku, bet tagad pieprasījums audzis no Eiropas valstīm – Vācijas, Francijas, Beļģijas, Dānijas, Nīderlandes

Par spīti ārvalstīs esošajai interesei par uzņēmumā radītājiem dizainiem un produktiem, Inga atzina, ka uzsākt biznesu ikdienā nav nemaz tik vienkārši. 

“Ikdienā jau nemaz tik viegli nav. Visu nācās mācīties no jauna. It kā jau likās, ka man tā pieredze ir diezgan liela, bet tad, kad tu reāli dari un strādā, tad izrādās, ka ir par maz. Visu laiku ir kaut kas jauns, tagad, piemēram, mācos 3D grafiku,” viņa stāstīja. 

Šobrīd un arī tuvākajā laikā uzņēmēji savu produktu izgatavošanu pasūta kā ārpakalpojumu no citiem ražotājiem, jo pieredze rāda, tas ir daudz ērtāk, izdevīgāk un ar labāku kvalitāti. Inga un Kalvis stāstīja, ka līdz šim ar latviešu uzņēmējiem un speciālistiem ir bijusi tikai laba sadarbība, līdz ar to vismaz pagaidām paši savas tehnoloģijas iegādāties neplāno. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti