Dienas ziņas

Valmierā atvērta suņu frizētava

Dienas ziņas

Mazsalacas novadā testēs transporta pakalpojumu

Atgriežas Latgalē un atver kafijas grauzdētavu

Ģimene no Rīgas atgriežas Rēzeknes novadā un atver kafijas grauzdētavu

Tas ir viens no veiksmīgiem piemēriem – ģimene no galvaspilsētas atgriežas dzimtajā novadā, lai sāktu uzņēmējdarbību. Tā vietējie iedzīvotāji Rēzeknes novadā raksturo Maculeviču ģimeni. Viņi Lendžu pagastā vienlaikus īsteno vairākus projektus, lai iekārtotu un jau pavisam drīz atklātu paši savu kafijas grauzdētavu. 

Uzņēmumam telpas rastas pirms trīs gadiem slēgtajā Kalnezeru pamatskolā, kas atrodas Lendžu ciema centrā, savukārt pati ideja grauzdēt kafiju Oskaram Maculevičam radās pirms viena gada pēc kafijas grauzdētavas apmeklējuma Rīgā. No Rīgas uz Rēzeknes novadu jaunais uzņēmējs atgriezās ar visu ģimeni.

"Es pateicu sievai – sieva, viss, es zinu, ko mēs darīsim Latgalē, mājās, mēs grauzdēsim kafiju!

Konkrēti par Lendžiem – nebija jau īstenībā citu variantu! Tā kā tas ir mans dzimtais ciems," stāstīja uzņēmuma "Kuup coffee" vadītājs Maculevičs.

Iepriekš galvaspilsētā viņš strādāja lielā telekomunikāciju uzņēmumā, tomēr ar laiku kafijas izpētei bija veltītas teju 24 stundas diennaktī, gūta pieredze ārzemēs, uzrakstīti vairāki projekti iekārtu iegādei un tā gūta iespēja uzsākt pašam savu uzņēmējdarbību.

Kafijas grauzdētavā "Kuup" Lendžos pašlaik grauzdē trīs kafijas veidus, un pupiņas tiem iegūst no Etiopijas, Kolumbijas un Brazīlijas. Brazīlija izvēlēta tāpēc, ka tā ir lielākā valsts, kas eksportē klasiskas un pasaulē iecienītas kafijas pupiņas.

"Mums ir arī tā otrā puse, kas ir pavisam atšķirīgāka un neierasta, kā piemēram, "Jezupa Etiopejis sapyns"," pastāstīja Maculevičs.

Mentora palīdzība un atbalsts grāmatvedības sakārtošanā gūts biznesa inkubatorā Rēzeknē, kur patlaban pirmsinkubācijas vai inkubācijas līgumi noslēgti jau ar vairāk nekā 80 uzņēmējiem visā Latgalē, tomēr atgriešanās veiksmes stāsti ir retums.

"Skan vienkārši – bet tā nav. Atļauju sakārtošana, jā, konkrēti dienestus nenosaukšu, bet gribētos kaut kā to visu procesu, protams, padarīt, paātrināt, lai tu ātrāk sāktu darīt tieši konkrēti to, kāpēc tu esi atbraucis, piemēram, vai no citas valsts vai manā gadījumā - no citas pilsētas," uzsvēra Maculevičs.

Līdz šim uzņēmums ir izveidojis arī savu internetveikalu un sadarbojas ar citiem vietējiem mazajiem uzņēmējiem, turpmāk iecerēts kafiju piedāvāt plašākiem restorānu tīkliem un ar laiku atvērt arī pašiem savu kafejnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti