Ģimene ar pieciem pieņemtiem bērniem steidz ar līdzcilvēku atbalstu pabeigt mājas būvēšanu

Lai gan Ineses un Andreja ģimene, kurā aug pieci adoptēti bērni, ar līdzcilvēku palīdzību sākuši būvēt jaunu māju, tomēr pašlaik ģimene palikusi bez ziemas mitekļa. Un nu viņi cer uz atbalstu mājas celtniecības pabeigšanai līdz rudenim.

Inese Fecere-Antipina nebija plānojusi adoptēt piecus bērnu, bet gribēja divus – meiteni un puisīti. Viņas ģimenē augošie Elizabete un Emīls ir vienaudži. Tad izrādījās, ka Emīlam ir māsa, un nolemts nešķirt bērnus. Pēc gada Emīla bioloģiskā māte dzemdējusi vēl vienu meitenīti un vēlāk puisīti. Inese savā aprūpē paņēma visus, un tagad viņas ģimenē aug arī Lana, Sofija un Matvejs.

“Man šī ideja bija jau kopš bērnības, jo man nebija tāda saulaina bērnība, kā man būtu gribējies.

Es zināju, ko nozīmē būt mazam un vienam pašam ar savām problēmām,” stāsta Inese.

Andrejs apprecēja Inesi, kad viņai jau bija pieci bērni. Viņš saka, ka tad dzīvē parādījās jēga: “Man vienmēr bija tāda doma pieņemt bērnu, nevis dzemdēt jaunu, bet paņemt tādu, kas ir ievainots, un padarīt viņa dzīvi labāku nekā bērnunamā.”

Adoptētajiem bērniem ir vajadzīgs vairāk laika, un Feceres-Antipina ģimenei ir iespēja to dot. Inesei ir ērts darba grafiks, bet Andrejs ir ārštata darbinieks reklāmas jomā un var strādāt no mājām. Agrāk ģimenei bija arī aukle, taču nācās atteikties, jo tas izmaksāja gandrīz pusi no ģimenes budžeta.

Vienīgā būtiskā sarežģītība ir mājoklis. Inesei bija mājiņa, taču izrādījās – pelējuma dēļ tajā bērni dzīvot nevar. Ģimene pārvācās īres dzīvokli. 2013.gadā Inese ieguva "Latvijas lepnuma" balvu, un tolaik prezidents Andris Bērziņš solījis palīdzēt ar dzīvesvietu – vecās mājas vietā sāka būvēt jaunu.

Māja tiek būvēta par velti: sienas uzcēla viens uzņēmumus, logus uzdāvināja cita, apkures katlu vēl kāda cita, bet durvis atdeva banka. Citi uzņēmumi piedāvājuši savu darbinieku palīdzību.

Lai gan māja tiek būvēta, tomēr tas notiek ļoti lēni. Tā gan nebūtu problēma, taču tagad viņiem nākas pamest īrēto dzīvokli, jo tas nu tiek pārdots. Lai gan no dzīvokļa jāizvācas līdz aprīļa beigām, pašlaik ģimenei nav īsti, kurp doties, jo māja vēl nav gatava dzīvošanai, bet noīrēt citu dzīvokli daudzbērnu ģimenei esot grūti.

Lai risinātu situāciju, viņi nolēma uzlabot citu ēku savā zemesgabalā – pirti kopā ar garāžu. Tā pārtaps vasaras mājiņā, tomēr aukstā laikā šī ēka nederēs dzīvošanai.

Tāpēc nu ģimenei ir mērķis – līdz rudenim pabeigt dzīvojamās mājas pirmo stāvu tā, lai tajā jau varētu sākt dzīvot. “Mēs noteikti septembrī šeit pārvāksimies, bet te, protams, būs vadi pie sienām, vēl nebūs tapešu,” stāsta Andrejs.

Ģimene ir optimisti un cer, ka tiks galā, tomēr bez palīdzības un atsaucības viņiem neiztikt.

Sižetu krievu valodā iespējams noskatīties šeit:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti