Panorāma

Pabeidz izmeklēšanu arī otrā Zolitūdes kriminālprocesā

Panorāma

Protestē pret Ķemeru Nacionālā parka pārpurvošanu

Pārceļas dzīvot un strādāt uz Vārkavu

Gavaru ģimene apzināti iemainīja pilsētnieku dzīvi pret laukiem

Neskatoties uz daudzviet nabadzīgo situāciju reģionos, daudzas jaunas ģimenes apzināti pamet Rīgu un izvēlas dzīvot laukos. Šādu lēmumu  pirms dažiem gadiem pieņēma arī Gavaru ģimene. 

Mājas „Mežlokus” var atrast pēc pastkastītes, apzīmētas ar puķītēm - parasti vietējiem tādas nav.  Juris nāk no Jēkabpils, taču pēc studijām Rīgā, tāpat kā daudzi citi, palika galvaspilsētā. Darbs. Ģimene.

It kā nodrošināta dzīve, bet kaut kā pietrūkst. „Ar sievu jau biju precējies, bet tā dzīve - septiņos izej no mājām un septiņos atgriezies, ģimeni praktiski neredzi,” stāsta Juris.

Lai mainītu apstākļus, ģimene aizbrauca dzīvot uz ārzemēm. Tur pabija aptuveni pusotru gadu. Ienākumi bija lielāki, tomēr situācija tā pati. „Tu dzīvo svešu dzīvi,” teic Juris.

Lēmums pārvākties uz laukiem bija pēkšņs un negaidīts. Vārkavas novadā bija radinieku atstāta zeme un nekā cita. Tikai mežmalā krūmos ieaugušas drupas. Ģimene ielikusi pamatus jaunajai mājai. Pilsētniekiem apgūt dažādas laukos nepieciešamas prasmes palīdzēja kaimiņi.

Naudu sāka pelnīt ar grozu pīšanu un nākotnē to domā darīt ar bitēm. Pietiekot, arī vajadzības sarukušas. „Tas vairāk tāds ziemas darbs. Vairāk ar bitēm domāju. Bet tas arī atnāca pēkšņi, es līdz tam zināju tikai par bitīti Maijiņu. Atspaids arī mežs, bet izdevumu ir mazāk nekā Rīgā,” saka Juris.

Daudzi paziņas joprojām nesaprot un gaida, kad ģimene atgriezīsies Rīgā.  Uz jautājumu, vai nav uztraukums par bērnu izglītošanu un veselības aprūpi, Juris saka - Vārkavā skola ir. Gribētu varbūt tikai vairāk kaimiņu. Viņš negaida, kad kāds viņam kaut ko dos. Galvenais, ko tu pats vari izdarīt, saka Juris.            

Gavaru ģimenē tikko ir piedzimis otrais bērniņš. Sieva Džeina zīdaini auklē mājās, tāpēc filmēšanā nepiedalās. Līdz ar pārvākšanos uz laukiem  Juris ieguvis iekšēju mieru – to, ko daudzi cilvēki meklē un neatrod pat  visu mūžu.  

Par Latvijas novadu attīstības stratēģiju un to, vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga, skatieties LTV nākotnes stratēģijas diskusiju «Lielais jautājums», ceturtdien, 23. aprīlī, plkst. 21.15.  Studijā tiksies divas ekspertu komandas, kas katra aizstāvēs savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību. Diskusijā piedalīsies arī pašvaldību vadītāji, premjere Laimdota Straujuma un valdības ministri, kā arī uzņēmēji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti