Rīta Panorāma

Patērētāji atzīst, ka finansiālā situācijā sliktāka nekā pirms gada

Rīta Panorāma

G7 valstis koordinēs kara noziegumu izmeklēšanu Ukrainā

Melnkalnē 88 gadu vecumā sāk studēt inženierzinātnes

«Gadi ir tikai skaitīšanai»: 88 gadu vecumā Melnkalnes iedzīvotājs studē inženierzinātnes

Kāds 88 gadus vecs Melnkalnes iedzīvotājs sācis inženierzinātņu studijas. Branislavs Radulovičs šādā veidā cenšas rādīt paraugu citiem gados vecākiem cilvēkiem, un tā ir arī interesanta pieredze gan pašam, gan pasniedzējiem un kursabiedriem.

"Esmu gandarīts par uzņemšanu šeit, fakultātē," stāstīja students. "Tā ir laimīga paaudze, un es domāju, ka tas ir lielākais Melnkalnes kapitāls.

Es gribu pierādīt, ka mēs, veci cilvēki, neesam izmetami, un mums ir izmantojams potenciāls. Jums nekad nevajadzētu padoties pirms laika. Saka – gadi, bet gadi ir tikai skaitīšanai."

Krietni jaunākie Mašīnbūves fakultātes Ceļu satiksmes studiju programmas kursa biedri norāda, ka šis piemērs sniedz papildu motivāciju būt neatlaidīgiem. Savukārt pasniedzējiem ir interesanti mācīt studentu, kuram ir liela dzīves un profesionālā pieredze.

Pirmkursniekam Branislavam studiju temati nav pilnīgi sveši, jo viņš ilgus gadus strādājis ģeodēzijas nozarē, zina visus ceļu satiksmes attīstības posmus un var sniegt noderīgu informāciju mācībspēkiem.

Radulovičs atzina, ka jauno tehnoloģiju dēļ mācības mūsdienās ir atšķirīgas, taču problēmas iespējams atrisināt ar kolēģu palīdzību. Viņu atbalsta arī meita, bet citi ģimenes locekļi ir skeptiskāki. Galvenais iemesls – nokļūšana 15 kilometrus attālajā augstskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti