Dienas ziņas

Ventspils konkurss ziemas floristikai

Dienas ziņas

Latgalē atvērts lietoto mantu apmaiņas punkts

Par citiem domā vairāk nekā par sevi

Gada aktīvākā brīvprātīgā Sarmīte par citiem domā vairāk nekā par sevi

 

Cilvēks, kurš par citiem domā daudz vairāk nekā par sevi un bez kura Sarkanā Krusta Dobelē, visticamāk,  nebūtu – tā Sarmīti Lucaus, kura vienaldzīgi nepaiet garām nevienam, kam vajadzīga palīdzīga roka, raksturo vai ikviens dobelnieks. Šogad Sarmīte atzīta par vienu no deviņiem aktīvākajiem brīvprātīgajiem Latvijā.  

Vēl tikai pirms dažām stundām beigusies diennakts dežūra slimnīcā, kur Sarmīte strādā par māsu palīgu, kad viņa enerģijas pilna apkrāvusies ar saiņiem un sainīšiem jau ierodas savās otrajās mājās – Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komitejā, kur jau sešpadsmit gadus strādā kā brīvprātīgā izpilddirektore.

“Nu laikam jau tas brīvprātīgais man sēž iekšā visu laiku, jo vienmēr esmu skrējusi un darījusi kaut ko, lai kādam palīdzētu. Tā tas pats no sevis ir izveidojies,” atzīst Sarmīte.

Viņai piemīt ne tikai apskaužama enerģija, bet arī bezgalīgs sirds siltums. Lai pabarotu trūcīgos, zupas virtuvē bieži vien nonāk teju vai visi pašas ziemas krājumi. Ja kādam gadījusies nelaime, viņa steidz organizēt ziedojumu akciju. Ar tikpat lielu neatlaidību  Sarmīte organizē arī donoru dienas.

Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles komitejas brīvprātīgā Mundra Rozenberga stāsta, ka Sarmīte “prot ar cilvēkiem runāt”. “Mums zupas virtuvei viņa gāja meklēt ziedojumus. Mums jau nekā pašiem nav. Mēs tikai no ziedojumiem dzīvojam,” skaidro Mundra.

Sarkanā Krusta Dobeles komitejas brīvprātīgā Diāna Stilve piebilst, ka Sarmīte ir “ļoti sirsnīgs  cilvēks, ļoti devīgs cilvēks, kas par citiem domā vairāk nekā par sevi, kas varētu būt arī tā sliktā īpašība, jo dažkārt ir mazliet par daudz”.

Šoreiz Sarmīte kopā ar saviem labajiem palīgiem noorganizējusi Ziemassvētku eglīti audžuģimenēm, un, lai bērnu actiņās iemirdzētos prieks, pārtop par Ziemassvētku vecīti. Viņas nesavtīgais darbs šogad novērtēts arī Izglītības ministrijas rīkotajā pasākumā, atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu. Sarmīte atzīta par  vienu no deviņiem aktīvākajiem brīvprātīgajiem Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt