Gabriela no Priekules – vienīgā meitene ar dzirdes implantu mūzikas skolā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Gabriela Viršila mācās Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 3. klasē. Viņa ir vienīgais bērns skolā ar dzirdes implantu. Meitene pati to sauc par aparātu un apzinās, ka bez šīs ierīces viņas dzīve būtu citāda.

“Ja man nebūtu implanta, man vajadzētu mācīties zīmju valodu,” saka Gabriela. Bērni, kas viņu nepazīst, mēdz interesēties, kāpēc viņai pie auss ir aparāti. “Kad biju maziņa, saslimu, mani operēja un tad iedeva aparātus,” meitene parasti viņiem paskaidro. 

Gabriela ir ļoti saimnieciska, viņai patīk gatavot, kā pati saka – saimniekot. Meitene palīdz ģimenes darbos, pabaro vistiņas un suņus. Gabriela ir arī liela dziedātāja un prot dziesmas gan latviešu, gan lietuviešu valodā. Īpaši prieku meitenenei sagādā hobijs, kas kopīgs ar tēti – makšķerēšana. Tajā viņa guvusi arī godalgas, piedaloties dažādās sacensībās.

Meitene gribētu iepazīties ar citiem bērniem, kuriem ir dzirdes implanti jeb aparāti, kā arī ar tiem, kuri vispār nedzird un nespēj verbāli sazināties.

Gabriela vēlas, lai pret viņu izturas tāpat kā pret jebkuru citu bērnu. Ja viņa nesadzird, vēlas, lai nedusmojas, bet pienāk tuvāk, lēnāk un skaidrāk pasaka gribēto.

Gabrielas stāsts ir daļa no sociālā projekta “Sadzirdi mani”. Tā ietvaros četri bērni, kas dzirdi ieguvuši vai atguvuši ar kohleārajiem implantiem, stāsta, kā ir sadzirdēt pasauli pēc tam, kad gadiem esi bijis klusumā. Viņi atklāj savu personīgo pieredzi, dalās ar sapņiem un iedrošina citus.

Gabriela ir viens no 173 bērniem, kuriem Latvijā ir kohleārie dzirdes implanti. Kohleārais implants ir iekārta, kas sastāv no divām lielām daļām - iekšējās un ārējās. Iekšējā daļa, ko ķirurģiski ievieto zem ādas, sastāv no uztvērēja, stimulatora un elektroda. Ārējā daļa - no mikrofona, skaņas procesora un raidītājspoles. Mikrofons uztver skaņas viļņus, procesors to apstrādā, raidītājspole nosūta signālus cauri galvai un stimulatoru. Tālāk signālu pārvērš elektriskos impulsos, kas stimulē dzirdes nervu, un smadzenes tos interpretē kā skaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti