Ernests Cimanskis - puisis, kurš spēj runāt kā Kreipāns un eksprezidents Bērziņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pārsteigumu interneta lietotājos radījis video, kurā puisis spējis atdarināt dažādu Latvijā pazīstamu cilvēku balsis. Video, kur Ernesta Cimanska balsi var sajaukt ar eksprezidenta Andra Bērziņa, sporta komentētāja Anatolija Kreipāna un arī šefpavāra Mārtiņa Rītiņa balsi, noskatījušies teju 40 000 cilvēku. 

Atdarināt cilvēku balsis Ernests Cimanskis sāka jau skolā, kad starpbrīžos skolotāju balsīs smīdināja klasesbiedrus.

Šobrīd jaunietis ķēries pie slavenu cilvēku balsu atdarināšanas, tostarp eksprezidenta Bērziņa. Tomēr pirmais Latvijā pazīstamais cilvēks, ko komiķis izmēģinājis parodēt, bija raidījuma "Degpunktā" vadītājs, tagad Saeimas deputāts Kārlis Seržants.

"Ideāls personāžs ir tāds, kuram ir ne tikai balss tembrs, bet mīmika, žesti, runas defekts, bet es to nedomāju sliktā nozīmē kā runas defekts, vienkārši tas piešķir konkrētajam cilvēkam tādu kā firmas zīmi. Intonācija un raksturīgākās frāzes, tāda koša buķete," stāsta Ernests.

Viņš atzīst – viņam nav konkrētas metodes, kā cilvēkam iemācīties parodēt. Pārsvarā tas notiek ar redzes un dzirdes atmiņas palīdzību.

"Piemēram, Kreipānu īpaši tur neesmu klausījies, viņš ikdienā dzirdams. Citiem pietiek ar vienu divām reizēm, citiem, lai tā perfektāk noslīpē… Bērziņu vispār nevajadzēja diži klausīties, pietika ar to, ko savā redzes, dzirdes atmiņā [iegaumēju no]  „Panorāmas”," teica jaunietis.

Divu gadu garumā prasmi improvizēt Ernests trenējis arī Rīgas improvizācijas teātra studijā "Artišoks". Teātra mākslinieciskais vadītājs Raimonds Ruzenieks atceras, ka „Artišoks” veidoja sacensības, kurās aktieriem bija jācīnās par vakara titulu. Ar balss atdarināšanu pirmā vieta bija garantēta, teica Ruzenieks.

"Nu iedomājaties - trīs kaut kādi cilvēki palikuši no divpadsmit, kas cīnās par to vakara uzvarētāju. Un tagad ir monologs vai kaut kāda publiskā runa, vai vēl kaut kas, un, ja cilvēks viens no trijiem atnāk un diezgan tīri to dara, šajā gadījumā atveido kādu personāžu, ko visi atpazīst, tad tas ir interesanti, komiski," saka Ruzenieks.

Viena no Rīgas improvizācijas teātra aktrisēm Elīna Geida apstiprina, ka skatītājus aizrauj slavenību parodēšana.

„Ja viņi paši saprot, ka paši saprata, kas tas ir par cilvēku, tas viņiem rada tādu patīkamu sajūtu, tas viņiem liekas smieklīgi. Viņi arī redz, ka tas nav tas cilvēks. Un vēl arī tas, ka tu redzi, ka cilvēks māk kaut ko tādu, ko tu nemāki vai nedari, vai apbrīno. Ir smieklīgi un asprātīgi redzēt, kā Ernests, kurš izskatās pēc Ernesta, runā kā Mārtiņš Rītiņš vai Bērziņš," stāsta Geida.

Humorists Jānis Skutelis saka, ka Latvijā līdz šim aktieri vairāk centušies parodēt cilvēkus vizuāli. Šis varētu būt pirmais gadījums, kad parodēta tiek balss, tāpēc video arī izpelnījies popularitāti.

"Es domāju, ka tas ir tieši saistīts ar ļoti specifisku dzirdi. Viņš dzird to skanējumu un pats var dabūt un atdarināt. Es, piemēram, esmu taisījis kaut kādas parodijas, un man tas prasa nenormāli ilgu laiku, lai es vispār saklausītu, kas ir tāds specifisks parodējamā cilvēka balsī. Un pēc tam, lai es vēl pats viņu dabūtu, man ir baigi jāņemas," teica Skutelis.

Skutelis atzīst – ir cilvēki ar labi pazīstamu balsi, kuri paši par sevi ir komiski. Tad aktiera uzdevums ir vieglāks, tomēr, lai parodija iznāktu patiešām smieklīga, ar balss atdarināšanu vien nepietiek.

"Nu viena lieta ir atrast precīzi to balsi, lai tu vari uztaisīt tādu. Otra lieta ir saturiski, izdomāt tādu saturu, kas varētu tam cilvēkam derēt.

Šinī gadījumā tur ir tikai viena lieta pagaidām, bet kas arī, manuprāt, ir ļoti daudz. Lai vēl to saturu uztaisītu tādu pašu, tad drusciņ, man liekas, ir jāpēta vēl tas cilvēks vairāk, lai saprastu, kā tieši viņš runā, kā viņš formulē domu un kāpēc tieši tā," teica Skutelis.

Šobrīd Ernests apgūst vēl citu, tajā skaitā ārzemju slavenību balsis. Vēlāk video viņš turpinās publicēt internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti