Ēriks Hānbergs: Es dzīvoju saulaini

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

«Es dzīvoju saulaini» - tā savu attieksmi pret dzīvi raksturo pazīstamais publicists Ēriks Hānbergs. Arī vissmagākajos brīžos viņš prot atrast gaišumu, mundrinot sevi ar tēzi „Varēja būt vēl ļaunāk!". Maija nogalē Ēriks Hānbergs svinēs apaļu - 80 gadu - jubileju, savukārt viņa un Jāņa Ķuzuļa vadītajam Omulību klubiņam šogad apritēs desmitā gadskārta.

Ēriks Hānbergs iebilst tam, ka latviešiem nav humora sajūtas: „Mēs kā nācija esam asprātīgi arī ikdienā, ne vien 1.aprīlī, tikai mēs to īsti neapzināmies. Skumjākais, ka mēs savus pieredzējumus un piedzīvojumus nepierakstām. Ja katras ģimenes hronikā būtu pierakstīti tie momenti, kad esam smējušies līdz asarām – tā, ka vēders sāk sāpēt un jāķer pie pakrūtes, tad mums būtu vesels piedzīvojumu krājums. (..) Iespējams, ka mums pietrūkst uzdrošināšanās to paust publiski, bet viesībās vai darbavietu kolektīvu saietos taču bieži vien vienos smieklos esam! Pēkšņi iznākam ārā un sākam teikt, neesam humora pilni – nu, nav tā!”

Bet Omulību klubiņš, kas darbojas Latviešu Biedrības namā, ir humora žanra kopējs ar mērķi uzturēt un vairot labestību un optimismu. Tā dalībnieki un savu dokumentālo pieredzējumu vēstītāji ir visdažādāko sabiedrības slāņu pārstāvji: rakstnieki, mākslinieki, aktieri, sabiedriski darbinieki, politiķi. Kluba sesijās uzstājušies aktieri Imants Skrastiņš. Indra Burkovska un Dzintra Klētniece, režisors Edmunds Freibergs, solists Niks Matvejevs, rakstnieki Ēriks Hānbergs, Monika Zīle, Māra Svīre, Vladimirs Kaijaks, Arnolds Auziņš, dzejnieks Valdis Rūja, akadēmiķis Juris Zaķis, futbola tiesnesis Miķelis Rubenis, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Valdis Rūmnieks, Rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste, gleznotājs Uldis Zemzars un daudzi citi. Vairāki no vēstītājiem savus pieredzējumus apkopojuši grāmatās.

Bet šodien Rīgas Latviešu biedrības namā joku noskaņā notiks stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls. Konkursa dalībnieki pārstāv dažādus Latvijas novadus un tiesības piedalīties finālā izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs. Jaunākais konkursa dalībnieks mācās 2. klasē, bet pieredzējušākais ir 12. klases audzēknis.

Stāstnieku konkurss „ Anekdošu virpulis” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” daļa.

Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „ Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem, norāda pasākuma organizatori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti