Monopols

Klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa: Es katrā cilvēkā redzu viņa attīstības potenciālu

Monopols

Andris Šuvajevs: Pēdējos 10 gados ir mazinājusies cilvēku līdzcietība citam pret citu

Elpošanas treneris Māris Žunda: Atrast ceļu, kā justies labi, šobrīd var dažādos veidos

Elpošanas treneris Māris Žunda: Šobrīd ir daudz veidu, kā justies labi

Atrast ceļu, kā justies labi, šobrīd var visdažādākajos veidos. Vienkārši ir jāceļas un jādara, sarunā Latvijas Radio raidījumā “Monopols” secināja elpošanas treneris un rūdīšanās skolas izveidotājs Māris Žunda. Viņš savu ceļu atradis caur dažādām praksēm, tostarp atstājot darbu informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē un dodoties ceļojumā pie “ledus vīra” Vima Hofa. 

“Iepriekšējā vēsture man ļoti cieši saistīta ar informāciju tehnoloģiju jomu, un arī tur esmu vienmēr bijis no cilvēkiem, kas mēģināja iedziļināties lietās, izprast, un tas man palīdzēja iedot tādu sistemātisku domāšanu,” stāstīja Žunda.

“Es darbojos tajā jomā, bet, paskatoties spogulī vai kāpjot kalnos, vai pievarot kādus fiziskus piedzīvojumus, sāku saprast, ka kaut kādi elementi manās sistēmā nedarbojas pilnvērtīgi,” atzina elpošanas treneris.

“Ko es redzu arī šobrīd lielākajā daļā cilvēku – mēs esam derīgi darbam, bet vai mēs esam sasnieguši to būtību, ka varam būt laimīgi, priecīgi, enerģiski,” viņš sprieda. 

Pēc tam, kad Žunda saprata, ka ar savu pašreizējo dzīvi nav apmierināts, viņš meklēja veidus, kā to mainīt. 

“Man bija izvēle izkāpt no tās vides ārā un paskatīties plašāk uz sevi, un tā es nonācu mācīties ārzemēs. Aizbraucu ceļojumā pie Vima Hofa [“ledus vīrs” no Nīderlandes, kurš uzstādījis vairākus aukstuma izturības rekordus – red.] uz Poliju,” viņš stāstīja.

Pēdējos piecus gadus Žunda IT nozarē profesionāli vairs nedarbojas, bet ir atvēris izturības skolu: “Mēģinu cilvēkos parādīt to izvēles brīvību, ka mums ir iespēja būt veseliem, virzīties uz to virzienu, kas ir dzīvības enerģija, laime prieks, atrast to klusumu un mieru sevī.”

"Atrast ceļu, kā justies labi, šobrīd var visdažādākajos veidos. Vienkārši ir jāceļas un jādara," secināja Žunda.

Viņš uzskata, ka viens no veidiem, kā to izdarīt, ir pievērst uzmanību pareizas elpošanas praksēm. “No maziem bērniem mēs varam mācīties, kas ir efektīvi, pareizi elpošanas paradumi,” Žunda stāstīja. 

Pieaugot cilvēki dažādu iemeslu dēļ sāk elpot citādi un iedzīvojas nepareizos elpošanas paradumos.

Viņš uzsvēra: “Elpošana, es teiktu, ir kā sistēmu kombinācija no visām, elpošana ļoti skaidri ietekmē mūs visos plānos, kas ir fiziskais, emocionālais un garīgais.”

Lai arī šobrīd Žunda ir vairāk pievērsies veselības jautājumiem, viņš atzīst, ka "ar vienu aci ir veselības tehnoloģijās" un, iespējams, kādreiz tur atgriezīsies.

"Tehnoloģijas ir veids, kā var šobrīd veiksmīgi iemānīt veselību tiem cilvēkiem, kas varbūt to šobrīd neapzinās, ka viņiem to vajag," norādīja Žunda. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt