Rīta Panorāma

Covid-19 Latvijā. Skype saruna ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli

Rīta Panorāma

Covid-19 Latvijā un pasaulē. Skype saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Covid-19 dēļ ir atcelti plānotie pasākumi Apvienotajā Karalistē

Elīnas un Džī ģimenei Londonā nākas likt latviešu tautas deju tērpus skapī

Covid-19 dēļ ir atcelti daudzi Apvienotajā Karalistē plānotie latviešu diasporas pasākumi, arī ikgadējā kultūras diena maijā, kam latviešu kolektīvi vienmēr īpaši gatavojas. Nav zināms, kad kultūras dzīve atkal atsāksies un kad darbu atsāks latviešu skoliņas Lielbritānijā.

Londonas latviešu tautas deju kolektīvu koncertos daudzi jau sen ievērojuši staltu un vienmēr smaidīgu dejotāju. Izrādās, ka dedzīgais dejotājs nemaz nav latvietis, bet gan turks, kuram ļoti patīk latviešu tautas dejas.

Koronavīrusa dēļ ir iestājies ilgākais pārtraukums mēģinājumos, kāds jebkad bijis. Tādēļ Gokhanam, kuru visi dēvē par Džī, kopā ar dzīvesbiedri Elīnu, kura arī labprāt dejo, nesen darinātie tautastērpus jāliek tālāk skapī.

Viss sākās pirms astoņiem gadiem. “Viņš atnāca uz vienu koncertu, uz tautas deju koncertu, un viņš pateica, ka var labāk dejot. Es teicu, lai nāk uz mēģinājumiem. Un viņš atnāca, un viņam ļoti iepatikās,” stāsta Elīna Leja-Džošara.

Jaunākajai meitiņai ir tikai trīs mēneši. Bet četrus gadus vecajam brālim un sešus gadus vecajai māsai tagad cītīgi jāmācās mājās, jo skolā mācības nenotiek. Pildot mājasdarbus, nākas runā angliski, bet tas ir izņēmums.

“Es nevaru ar savu bērnu runāt angļu valodā, jo tā nav mana valoda. Es runāju tikai latviešu valodā. Viņam arī tas liekas ļoti pašsaprotami, ka viņš runā savā valodā ar bērnu. Un angļu valoda – to jau viņi iemācās tāpat. Mēs īstenībā nevienā brīdī nesatraucāmies un nedomājām, vai tiešām mums katram ir jārunā savā valodā,” stāsta Elīna.

Džī novērojis, cilvēki maz zina par turku tradīcijām. Tādēļ savulaik pamatīgi izjokojis sievas draudzeni, stāstot, ka Elīna Londonā nēsā musulmaņu sejas aizsegu. “Viņa uzreiz – ko!? Un es – jā, Elīna ir mana sieva nr.4! Es meklēju sievas nr.5, 6 un arī 7! Viņa uzreiz – bet cik tad tu maksā sievām? Es atkal – kā to domā, cik viņai maksāju? Tā ir mana sieva, kāpēc man kas jāmaksā. Viņa atkal – tad tev ir arī citas sievas? Es – jā, man ir sieva nr. 1, nr.2, nr.3,” joko Džī.

Džī ļoti slavē latviešu sievietes: “Lai kur latviešu sievietes ietu, viņas vienmēr grib labi izskatīties, skaisti saģērbties, uzkrāsoties un tā tālāk. Viņas vienmēr grib izskatīties vislabāk! Man tas, protams, patīk, nebūt nesūdzos. Taču iemesls, kādēļ izvēlējos Elīnu, ir tas, ka viņai piemīt dabisks skaistums. Vienalga kur un kad — viņa vienmēr ir skaista.”

Džī nodarbojas ar ārstniecisko masāžu, taču valdības izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ ar klientiem strādāt nedrīkst. Ģimenei bija ieplānots Lieldienas pavadīt Latvijā, bet nu arī to nācās atcelt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti