Egīls Zirnis: Intervētājs var atļauties neizlikties pārāk gudrs

Latvijas Žurnālistu asociācijas izcilības balvu kā labākais intervētājs saņēmušais Egīls Zirnis Latvijas Radio atzīst, ka intervētājs ir izdevīgākā pozīcijā – viņš varot jautāt pēdējās muļķības, bet atbildēt pēdējās muļķības nebūtu labi, bet intervētājs var atļauties neizlikties pārāk gudrs.

Zirnis saka - balva bija negaidīts, bet patīkams pārsteigums. Balva saņemta par interviju ar Jaunā Rīgas teātra režisoru Alvi Hermani, kas guva lielu rezonansi sabiedrība. Šī intervija tapa priekšvēlēšanu laikā un „Hermanis precīzi definēja ainu, ka vēlētāji var tikt pie tramvaja biļetes”, atceras Zirnis.

Viņaprāt, lielāka rezonanse nebija nevienai citai intervijai, pat slavenajai „Rīgas Laika” intervijai ar politiķi Aināru Šleseru.

Par saņemto balvu Zirnis runā atturīgi, viņaprāt, tādas izcilības balvas jādod ne jau par interviju ar Hermani bet, piemēram, žurnālistiem, kuri veido reportāžas no karstajiem punktiem. Turklāt Hermanis ir ļoti racionāli domājošs cilvēks, bet, piemēram, balvu varētu dot par uzņēmēja Vitālija Gavrilova intervijas atšifrēšanu, ironizē Zirnis, norādot, ka, salīdzinot ar Gavrilovu, Šlesers ir daiļrunātājs.

Tiesa, Zirnis piebilst, ka Gavrilovu var cienīt par to, ka viņš runā latviski, turklāt viņš to darījis jau padomju laikā.

Zirnis arī kritizē Krievijas televīzijas kanālu izplešanos Latvijas informatīvajā telpā, viņaprāt, valstij daļēji piederošajam uzņēmumam „Lattelecom” nevajadzētu retranslēt Krievijas propagandu.   

Kādas intervijas īpaši spilgti palika atmiņā, vai intervijas interesē cilvēkus un vai lielākā daļa sabiedrības ir muļķi, kā arī par Latvijas laukiem un makšķerēšanu – to var noklausīties pilnā intervijā ar Egīlu Zirni.

2 komentāri
Luix
Zivis, lomi, ledus.... Būtībā viss, kas liekas interesants attiecīīgam personāžam, kas pat neciena savu auditoriju/ pircēju, galu galā... Apsveicu! Žurnālisms ir sasniedzis jaunu lomu! Un tad brīnās, kāpēc krītās drukāto mediju pārdošanas rādītāji
Luix
Drosme ir atlaist zivi??! ... Un lielākā daļa auditorijas ir muļķi... PERFEKTS "žurnālists"...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti