Rīta Panorāma

Nīderlandes ziedi Lieldienās rotās Vatikānu

Rīta Panorāma

ANO: Ukrainas karā gājuši bojā vismaz 1842 civiliedzīvotāji

Dienestu armijā apvieno ar basketbolu

Dižkareive Laura Šlisere dienestu armijā apvieno ar basketbolu

Dižkareive Laura Šlisere 22 gadu vecumā nolēma pievienoties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). Viņa ir bruņumašīnas “Sultan” apkalpes komandiere. Savu ikdienas darbu Laura viegli apvieno ar spēlēšanu NBS Latvijas izlasē basketbolā, pārstāvot mūsu valsti starptautiskās militārās sacensībās.

Dižkareive Laura NBS pievienojās pirms pieciem gadiem. Izvēloties dienestu bruņotajos spēkos, liela nozīme bijusi ģimenei un draugiem, kas ir saistīti ar šo sfēru, lai gan sākotnēji Laura izvēlējusies pavisam citu ceļu – Liepājas Valsts tehnikumā ieguvusi izglītību kā reklāmas pakalpojumu komercdarbinieks un sākusi studēt arī universitātē.

“Ģimene bija lielā šokā. Vienā jaukā dienā es aizsūtīju pieteikumu. Pazvanīju mammai un pateicu, ka es to izdarīju. Mamma teica – tu man melo tagad. Nē, es to izdarīju,” stāstīja Laura.   

Dienests armijā Laurai patīk pat ļoti. Šeit viņa jūtas īstajā vietā, dienot Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes vienībā:

“Es esmu kā apkalpes komandiere. Stāvu tornī. Komandēju savu šoferi, kur braukt.  Mani galvenie darba pienākumi ir mācību laikā nodrošināt drošus radiosakarus starp vienībām. Ikdienā mēs apkopjam savu tehniku, apgūstam jaunas zināšanas, dodamies kursos.”

Paralēli tam viņa spēlē basketbolu. Treniņu apstākļi ir ļoti labi. Laura aizvada spēlēs NBS čempionātā, kur viņas komanda šogad izcīnījusi pirmo vietu, kā arī ik pa brīdim dodas komandējumos, kur pārstāv Latviju.

“Pagājušā gada novembrī mēs bijām Monsā, kur “NATO Shape” bāzē izcīnījām trešo vietu,” stāstīja Laura.

Komandas biedri Lauri raksturo ar vislabākajiem vārdiem – sauc par cilvēku ar plašu sirdi, kas vienmēr visus uzmundrinās.

“Viņa vienmēr ir ļoti prasīga pret sevi, reizēm pat līdz asarām. Laikam mums sievietēm tas ir kaut kas kopīgs. Vienmēr cenšas no sevis parādīt labāko, strādā pie tā, ja kaut kas nesanāk, pārdzīvo. Viņa nepadodas, turpina cīnīties. Vienmēr arī uzmundrina. Viņa ir no tiem cilvēkiem, kuriem ir ļoti lipīgi smiekli. Kad Laura sāk smieties, tad visai komandai ir pozitīvas emocijas,” stāstīja NBS plānošanas virsniece Ieva Jordane-Līflande.

Lai gan militārā joma un basketbols Lauras dzīvē aizņem gana daudz laika, viņai nav problēmu  to visu apvienot ar privāto dzīvi.

“Īstenībā ļoti vienkārši. Darbs ir darbs. Man ir nevis darbs, bet dienests. Un ir arī privātā dzīvē. To es māku nošķirt un ļoti labi savienoju. Vispār nav bijušas nekādas problēmas. Savu izvēli nevienā brīdī neesmu nožēlojusi un arī nenožēlošu. Man patīk tas, ko es daru. Es kā patriote esmu gatava aizstāvēt savu valsti jebkurā laikā,” uzsvēra Laura. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt