Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! 2. sērija

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» 4. sērija

Daudz laimes, jubilār! 3. sērija

Daudz laimes, Mārtiņ Braun!

Komponists Mārtiņš Brauns 17.septembrī svin 66.dzimšanas dienu. Viņu sveic un iztaujā arī Latvijas Televīzijas raidījums "Daudz laimes, jubilār!" un tā vadītājs Andrejs Volmārs.

Komponists stāsta, ka viņa mamma bija galvenā ārste Saulkrastos, bet tēvs bija terapeits. Brauns atzīst, ka tagad, kad jāiet pie dakteriem, esot problēmas, pie kurām viņš nav pieradis.

No 1978. līdz 1986. gadam Mārtiņš Brauns bija  rokgrupas "Sīpoli" vadītājs, taustiņinstrumentālists un komponists. Vēlāk vadījis arī citas muzikālas vienības, sacerējis mūziku teātra izrādēm un filmām.

1984.gādā Mārtiņš Brauns teica spilgtu novēlējumu LTV raidījumam "Varavīksne" 13.jubilejā. Kā atzīst pats komponists, viņš neatceroties pat savus gabalus. Jaunībā pret to viņš izturējies nevērīgi, bet uzskata, ka tas ir muzikologu ziņā.

"Mani interesēja tas, kas nav uzrakstīts, nevis tas, kas uzrakstīts. Līdz ar to atmiņā tas izplēnē," uzsver Brauns.

Brauna skaņdarbi atskaņoti Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, un populārākais - "Saule, Pērkons, Daugava" kļuva arī par Katalonijas himnu. Mārtiņš Brauns atceras, kā diriģents lūdzis dziesmu par Katalonijas himnu.

"Tur nav nekāda sakara ar Daugavu, jo Daugava ir tukša skaņa jebkuram, kas nav latvietis," saka Brauns.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti