Dienas ziņas

Viens no valsts dibinātājiem – Jānis Vārsbergs

Dienas ziņas

Kuldīgas restaurācijas centrs – jaunā ēkā

Ar sirdi Latvijā

Cukuru ģimene simtgades svētkus aizvada ārpus Latvijas

Fiziski ārzemēs, bet ar sirdi Latvijā. Daudzviet ārzemēs jau sākušās simtgades svinības. Ne tikai lielos pasākumos, bet arī ģimenēs. Anglijā dzīvojošā Cukuru ģimene svētkus šoreiz aizvada ārpus Latvijas.

Cukuru ģimene par dzīvi Anglijā nesūdzas. Kristīne strādā slimnīcā, Māris kreditēšanas kompānijā, vecākais dēls Gvido studē inženierzinātnes koledžā, septiņgadīgā Paula uzsākusi skolas gaitas un kopā ar trīsgadīgo Rebeku cītīgi apmeklē latviešu skoliņu.

Piecu gadu laikā, dzīvojot Anglijā, jau izveidojies savs draugu un paziņu loks. Savulaik Latvija pamesta finansiālu apsvērumu dēļ.

"Šogad vasarā mēs bijām brīvdienās uz nedēļu. Un tad visa tā atmosfēra, tik feini likās, ka, jā, varētu arī braukt atpakaļ. Mēs bijām tieši uz Rīgas svētku nedēļu. Un likās arī tagad, ka cilvēki ir palikuši tādi laipnāki, smaidīgāki. Visu laiku jau velk atpakaļ," teica Kristīne Cukure.

18.novembri Cukuru ģimene svinējusi vienmēr. Vai nu pusdienas vai vakariņas, atkarībā no tā, vai svētki ir brīvdienā vai darbadienā.

Vienmēr uz galda ir pašcepts kliņģeris, vakarā noteikti salūta vērošana Latvijas Televīzijā un kāda latviešu filma.

"Man ir ļoti skumīgi, ka mani vecāki neredz, kā mazbērni aug. Labi, ka ir "skaips" mūsdienās, bet nav jau tas fiziskais kontakts, ka viņi ir blakus. Un tas ir arī viens no tiem iemesliem, kāpēc velk atpakaļ," atzina Kristīne Cukure.

Tiek apsvērta doma sazināties ar reemigrācijas koordinatoriem, taču pārcelties varētu varbūt tikai pēc pāris gadiem, kad dēls būs beidzis koledžu.

Cukuru ģimene ir viena no nedaudzajām, kur bērni arī savā starpā runā latviski.

"Es negribu, ka mani bērni izaug par angļiem. Mēs esam latvieši, es gribu, lai viņi sajūtās kā latvieši. Lai nav tā, ka pasē ir ieraksts "latvietis", bet, ka tas bērns nezina latviešu valdodu. Man tas ir svarīgi, ka viņi to zin, ka viņi apzinās, no kurienes viņi ir," piebilda Kristīne Cukure.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt