Cilvēks ziņu virsrakstos: Latvijas jaunākais pašvaldības vadītājs

Viens no šā gada notikumiem bija pašvaldību vēlēšanas. Kopumā jau tās nekādas jaunas vēsmas neatnesa. Būtībā var teikt, ka lielākoties jau palika tie paši vēži tajās pašās kulītēs. No 119 pašvaldībām 80 pašvaldību domēs to priekšsēdētāji saglabāja savus amatus, no jauna ievēlēti tikai 39, arī liela daļa no viņiem ir jau bijuši saistīti ar pašvaldību darbu.

Bet par šo vēlēšanu galveno pārsteigumu var vērtēt pārmaiņas Mazsalacas pašvaldībā. Tur uzvaru guva gados jaunu cilvēku veidotā vēlētāju apvienība „Mazsalacas novadam" un līdz ar to novada vadītāja krēslu ieņēma 26 gadus jaunais Harijs Rokpelnis, kļūstot par Latvijā visjaunāko pašvaldības vadītāju.

Jaunais Mazsalacas novada pašvaldības vadītājs atzīst, ka nav bijusi vēlme doties prom no savas dzimtās puses. Te pabeigta vidusskola un tad studēts Rīgas Ekonomikas augstskolā. Pēc tam trīs gadus vadīts Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrs, tas ļāvis arī iepazīt pašvaldības darbu. Bet mērķis būt pašvaldības vadītājam ir jau senāks.

Gados jauna ir arī komanda, ar kuru Harijs startēja vēlēšanās, un tikai 27 gadi ir arī priekšsēdētāja domubiedram un palīgam, pašvaldības izpilddirektoram Ritvaram Sirmajam. JAbiem netrūkst labā nozīmē ne ambīciju, ne jaunības maksimālisma. Kā galveno darbu turpmākajiem gadiem novada jaunie vadītāji redz uzņēmējdarbības attīstībā.

Jaunais novada vadītājs šobrīd ir apņēmības pilns darboties, lai piesaistītu investorus savam novadam. Protams, ienākot pašvaldības darbā jaunam cilvēkam, ir jārēķinās, ka būs lietas, kas ne tik vienkārši risināsies. Harijs arī neslēpj, ka sākumā dažs pieredzējis pašvaldības uzņēmuma vadītājs ar skepsi vērojis jauno darbošanos. Bet to Harijs neuztver kā neatrisināmu lietu, bet kā visgrūtāko vērtē jautājumu kārtošanu ministrijās.

Tagad iesākts darbs, lai Mazsalacas vidusskolā veidotu arī arodapmācību un līdz ar to izdotos vidusskolu novadā saglabāt. Jaunais novada vadītājs šobrīd ir apņēmības pilns strādāt arī otru sasaukumu, lai īstenotu vēlētājiem solīto. Aptaujātie mazsalacieši atzīst, ka atbalsta jauno vadītāju darbību, bet skeptiskākie gan saka, abiem puišiem tagad eksāmens ir nākamā gada budžeta sastādīšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti