Sadaļas Sadaļas

Labrīt

Vairākas slimnīcas ierobežo lielāko daļu plānveida pakalpojumu

Labrīt

Vardarbība pret senioriem: Sita, pazemoja un beigās izmeta uz ielas

Cilvēks ziņu virsrakstos: brīvprātīgais ASV prezidenta vēlēšanu novērotājs Džona Ričmonds

Cilvēks ziņu virsrakstos – brīvprātīgais ASV prezidenta vēlēšanu novērotājs Džona Ričmonds

Runas par daudziem pārkāpumiem, balsu viltošanu un vēlētāju apspiešanu, iespējams, visspilgtāk raksturo šā gada ASV prezidenta vēlēšanas. Lai gan pašreizējā Baltā nama saimnieka Donalda Trampa juristiem tā arī nav izdevies tiesās pierādīt, ka masveida pārkāpumi vēlēšanās tiešām notiktu, prezidents turpina to apgalvot un neatzīst savu sakāvi.  Tādēļ rubrikā „Cilvēks ziņu virsrakstos” šoreiz uz sarunu aicināts Džona Ričmonds, viens no brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem.

Džona Ričmonds (Jonah Richmond) ir 32 gadus vecs ierēdnis no Vašingtonas. Šoruden viņš kā brīvprātīgais iesaistījās Demokrātiskās partijas kandidāta Džo Baidena kampaņā kā vēlēšanu novērotājs. To pašu viņš darīja arī pirms četriem gadiem iepriekšējo prezidenta vēlēšanu laikā.

“Man bija nepieciešams iziet nelielas apmācības, kur mums visiem tika izskaidrota balsošanas procedūra un noteikumi tajā štatā, kur man bija jābūt. Manā gadījumā tā bija Pensilvānija. Vēlēšanu dienā man bija jāsēž ārpus iecirkņa, noteiktajā attālumā no ieejas, un vienkārši jānovēro viss, kas notiek,” stāstīja Ričmonds.

Ričmonds ieradās pie vēlēšanu iecirkņa jau pusseptiņos no rīta un palika pie tā līdz pat astoņiem vakarā, kad durvis tika slēgtas.

“Tā bija gara diena, it sevišķi ņemot vērā, ka es visu laiku atrodos ārpusē. Bet es sadraudzējos ar pārējiem brīvprātīgajiem, un mēs viens otru izklaidējām,” atcerējās Ričmonds.

Kopā pie šī iecirkņa Baidena kampaņu pārstāvēja trīs brīvprātīgie novērotāji. Iekštelpās bija vēl daži.

“Ārpusē bija arī cilvēki no nevalstiskajām organizācijām, kuru mērķis ir panākt, lai vēlētājiem netiktu traucēts. Un tāpat tur bija arī vairākas brīvprātīgo organizācijas, kas nodrošināja ēdienu un kafiju cilvēkiem, kuri ārā gaidīja rindā, lai nobalsotu,” stāstīja novērotājs.

Vīrietis atzina, ka grūtākais ir bijis tikt galā ar aukstumu, jo Pensilvānijā novembra sākumā mēdz būt diezgan vēss.

“Tā kā mēs bijām trijatā, mēs varējām ik pa laikam pēc kārtas doties uz tuvējo kafejnīcu, lai iedzertu siltu kafiju, sasildītos un izmantotu tualeti. Bet bija auksti. Es uzvilku trīs džemperus un ziemas jaku, bet tik un tā nosalu,” atzina Ričmonds.

Nekādu būtisku pārkāpumu vai starpgadījumu vairāk nekā 13 stundu laikā Ričmonds nav novērojis.

Vienīgi pāris balsošanas mašīnas nestrādāja no rīta, bet tās tika salabotas pusstundas laikā.

“Balsošanas iecirknis tika atvērts septiņos no rīta, un tajā brīdī ārpusē jau bija izveidojusies rinda, kurā bija jāstāv aptuveni stundu. Ap 7.30 – 8.00 rinda izauga, un nu jau tajā bija jāgaida kādas divas stundas. Bet ap desmitiem rindā vairs nepalika neviena, un tā tas arī vairāk vai mazāk palika līdz pat vakaram,” stāstīja Ričmonds.

Kas viņu motivē visu dienu savā brīvdienā stāvēt aukstumā un novērot balsošanas iecirkni?

“Es patiešām ticu, ka katram ir jābūt iespējai nobalsot mierīgi, ātri un ērti, bez jebkādiem šķēršļiem vai traucēkļiem. Man tas ir arī veids, kā iesaistīties kopienas dzīvē. Turklāt man ir ļoti daudz atvaļinājuma dienu, tā kā es izmantoju vienu no tām. Pandēmijas laikā tāpat nekas pārāk daudz nenotiek. Tā kā man nebija sajūtas, ka es būtu kaut ko upurējis. Tieši pretēji, es darīju kaut ko, ko man gribējās darīt,” skaidroja Ričmonds.

Un viņš ir gatavs to darīt atkal.

“Jā, es droši vien atkal to darīšu. Tā ir tikai viena diena vai varbūt pāris dienas, ja ir jābūt štatā, kur ir atļauta iepriekšējā balsošana. Man arī patīk strādāt kopā ar citiem brīvprātīgajiem. Es domāju, ka arī daudzus citus motivē šī iespēja iesaistīties, satikt jaunus cilvēkus un darīt kaut ko kopējā mērķa labā,” sacīja Ričmonds.

Nākamās ASV prezidenta vēlēšanas ir paredzētas 2024. gada novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt