Dienas ziņas

Ērgļos popularizē jumiķa arodu

Dienas ziņas

Izrāda Latvijas militāros ražojumus

Izveidota keramikas darbnīca cilvēkiem ar garīgu invaliditāti

Cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem apgūst keramiku

Lai veicinātu cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem dažādu iemaņu attīstību, Talsu novada sociālās aprūpes centrā “Stūrīši” iekārtota keramikas darbnīca. Piektdien tā tika atklāta. Šī ir viena no retajām vietām Latvijā, kur centra iemītnieki māla darbus var veidot arī uz podnieka ripas. Darbnīcu izveidojis vācu keramiķis, kas pieredzi guvis līdzīgā darbā Vācijā.

Sociālās aprūpes centra “Stūrīši” iemītnieki regulāri apgūst iemaņas matemātikā, lasīšanā, arī strādāt ar datoru un dažādus rokdarbus, bet nu šie cilvēki, kuriem ir dažādu pakāpju garīgās attīstības traucējumi, varēs strādāt ar mālu, turklāt ne tikai to veidot ar rokām, bet iemēģināt arī podnieka ripu.

Šāda iespēja nav daudzās vietās Latvijā. Darbnīcu iekārtojis vācu keramiķis Gotfrīds Bīlenšteins. Pirms diviem gadiem, aizgājis pensijā, viņš vēlējās likt lietā 12 gadus krāto pieredzi, mācot darboties ar mālu tieši cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. „Gada laikā es savācu 22 000 eiro. Tāpat draugi un kolēģi ziedoja glazūras, instrumentus,” saka keramiķis Gotfrīds Bīlenšteins.

Centra iemītnieki ar mālu te varēs darboties ik nedēļu. Citam tas attīsta sīko motoriku, citam uzlabo emocionālo stāvoli, veicina domāšanu un pacietību. „Māls ir materiāls, ka ļauj plaši izpausties gan tiem, kam spējas ir stipri ierobežotas, gan tiem, kas jau ir domājošāki un paši spēj pagatavot tīri praktiskas lietas, piemēram, vāzi, podiņu, šķīvi,” norāda sociālā aprūpes centra „Stūrīši” sociālā darbiniece Lāsma Šnēfelde.

„Es taisīšu tādu kā bļodiņu – tas būs groziņš ar rokturīti,” uzsver „Stūrīšu” iemītnieks Aleksandrs. Savukārt cits „Stūrīšu” iedzīvotājs Slaviks saka, ka savu darbu dāvinās draugam vai draudzenei.

No aprūpes centra "Stūrīši" nodarbības apmeklē ap 30 cilvēku un tiek apzināti arvien jauni interesenti. Nākotnē Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja vēlas te ierīkot arī dienas centru, lai nodarbībās varētu piedalīties ikviens novada iedzīvotājs ar garīgās attīstības traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt