Monopols

Monopola viesis mūziķis, LR2 programmu vadītājs Normunds Zušs

Monopols

Monopola viešņa funkcionālā fitnesa un veselības trenere Nika Linde

Monopola viesis ārsts, rakstnieks, ciguna skolotājs Igors Kudrjavcevs

Cigunu atklāja pēc atgriešanās no Čornobiļas. Ārsta Igora Kudrjavceva stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ārstniecības metodei cigunam ārsts, rakstnieks un ciguna skolotājs Igors Kudrjavcevs pievērsās pēc tam, kad atgriezās no Čornobiļas avārijas seku likvidēšanas darbiem, jo toreiz kā vienīgo metodi, lai ārstētos, ārsti tikai spējuši ieteikt ēst marmelādi, viņš stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”. 

Ārstnieciskais ciguns ir oficiāli apstiprināta metode, un sertifikātu tās izmantošanai izsniedz Latvijas Ārstu biedrība. Patlaban medicīnas ciguna elementus aktīvi izmanto arī fizioterapeiti. Latvijas kontekstā ciguna metodi mēs saprotam kā atveseļošanās vingrošanu. 

Kudrjavcevs cigunam pievērsās pēc tam, kad 26 gadu vecumā atgriezās no Čornobiļas, bet oficiālā medicīna faktiski nepiedāvāja nekādas ārstniecības iespējas radiācijas seku ārstēšanai, ārsts stāstīja.

“Centrālajā radioloģijas institūtā Maskavā man piedāvāja vairāk ēst marmelādi, lai izvadītu ārā radionuklīdus, tas arī viss. Marmelāde man garšo, nav ne vainas, bet es gribēju vēl kaut ko,” norādīja Kudrjavcevs. 

“Es jau sāku interesēties par Ķīnas medicīnu, pamēģināju kustēties. Toreiz nebija daudz literatūras, bet es atradu kādu grāmatu, kurā bija zīmējumi. Pamēģināju vienu, otru kustību, un pēkšņi jutu, ka iekšā kaut kas notiek. Tā ir enerģijas plūsma, asinsrite vai kas, bet kaut kas notiek,” viņš stāstīja. 

Tikai pēc tam, kad sācis padziļināti studēt Ķīnas medicīnu, viņš sapratis, ka tā ir bijusi “ci” enerģija jeb dzīvības spēks.

Uz Čornobiļu pēc reaktora avārijas viņu aizsūtīja, neko nejautājot un nepaskaidrojot, tur nācies pavadīt 72 dienas. 

“Tur mēs visi nodarbojāmies ar tā saucamo dezaktivāciju. Reaktors strādāja visu laiku, tur bija radioaktīvie putekļi. Vējš pūš kādā virzienā un nes tos putekļus uz kādām dzīvojamajām mājām, ciematiem. Mūsu uzdevums bija atbraukt uz turieni, ar speciālu mašīnu nomazgāt no mājām tos putekļus, un pēc tam to zemi ar lāpstām izrakt un aizvest uz noteiktu vietu,” stāstīja Kudrjavcevs. 

Pēc tam viņš strādājis kā ārsts. Kudrjavcevs norādīja – visu to laiku zinājis, ka tas, ko dara un kur atrodas, ir kaitīgi veselībai, bet nav zinājis, kā no tā pasargāties, nav bijis arī iespēju.  Ļoti daudzi kolēģi, ar kuriem kopā strādāts, jau ir citā saulē, tāpat daudzi smagi slimo. Viņš uzskata, ka savu veselību saglabā ar ciguna piekopšanu. 

“Es neteiktu, ka esmu galīgi vesels, bet, ja es nedarītu neko, es sen jau būtu arī tur pie tiem kolēģiem aizsaulē.

Es pagaidām esmu šeit, un [ciguns] tiešām ir devis ļoti daudz. Es sevi uzturu, katru dienu man ir kaut kas jādara, jāvingro,” Kudrjacevs stāstīja. 

Ciguna principi norāda, ja pareizi kusties, pareizi elpo un pareizi domā – veselība uzlabosies. Šīs trīs lietas ir ķīniešu tradicionālās veselības veicināšanas sistēmas Ci Gun (latviski – ciguns) sastāvdaļas. 'Ci' ķīniešu valodā ir dzīvības spēks, enerģija,  'gun' – mērķtiecīgs darbs. Tātad 'ci gun' – tas ir darbs ar dzīvības enerģiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti