Dienas ziņas

Jaunieši ražo elektrovelosipēdus

Dienas ziņas

Tapusi Jāņa Cimzes vaska figūra

Reliņu ģimene jau 15 gadus ir audžuģimene

Četru bērnu audžu mammas Valentīnas stipras ģimenes pamats – paļāvība Dievam

Svētdien Latviešu biedrības namā aizritējis tradicionālais Latvijas Audžuģimeņu biedrības jaungada pasākums, kas kopā pulcējis ap 400 audžu vecāku un bērnu. Viena no daudzbērnu ģimenēm, kas jau vairākas reizes piedalījusies šāda veida notikumā, ir arī Reliņu ģimene no Viļānu novada.

Pēc vairākiem laulībā pavadītiem gadiem Valentīna Reliņa uzzināja, ka viņai savu bērnu nebūs un tā, jau 15 gadus Valentīna rūpējas par četriem audžu bērniem - māsām Lauru un Litu, kā arī brāļiem Raivi un Gati.

„Raivis vēl mazāks bija, kad atvedām, tikai nedaudz staigāja. Lielākā bija Lita. Viņa uzreiz: jā, mums vajag mammu. Un man ap kaklu, mēs braucam uzreiz līdzi,” stāsta Valentīna Reliņa.

„Protams, jebkurā gadījumā labāk jau ir ar ģimeni, nekā pieņemsim, ja tevi ieliktu bērnunamā vai kaut kur citur,” saka Valentīnas audžu dēls Gatis.

Ģimene jau vairākas reizes ir apmeklējusi Latvijas Audžuģimeņu biedrības jaungada pasākumu. Valentīna  atzīst, ka tieši tad jūtama īpaša cieņa pret aizbildņu un audžuvecāku paveikto darbu bērnu labā.

„Tur tā kopības sajūta, kad vairāki simti gan bāreņu, gan audžuvecāku satiekas kopā, koncerts, ir ļoti patīkami,” stāsta Valentīna Reliņa.

Lai gan kopumā valsts atbalsts audžuģimenēm neesot liels, Reliņi ir pateicīgi ikvienam laba vēlētājam, kas gadu gaitā ģimeni atbalstījuši.

„Ar Dieva palīgu, kad bija labāk, kad sliktāk, bet bijām apģērbti, bijām paēduši. Tagad jau trīs ir pilngadīgi. Esmu vecmamma diviem maziem puisīšiem,” lepojas Valentīna.

Reliņu ģimenes stingro pamatu veido paļāvība Dievam un lūgšanu spēks.

„Esam Medžugorā bijuši trīs reizes, Igaunijā bijām, Lietuvā. Latvija apceļota, uz Aglonu iet katru gadu, Raivis šogad jau 16 reizi gāja uz Aglonu,” stāsta Valentīna.

„Galvenais – atbalsts no jebkura cilvēka. Atbalsts no mammas, no brāļa, no māsām. Pieņemsim, tev ir kaut ko kam paprasīt, palūgt. Vienmēr būs atbilde,” par ģimeni saka Gatis.

Valentīna Reliņa uzsver, ka kļūt par aizbildni vai audžu vecāku katram nav pa spēkam, jo tā ir ikdiena, kuru veido smags un atbildīgs darbs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti