Rīta Panorāma

Intervija ar Ilzi Stikāni un Annu Vaivari

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Cēsis ražo ekskluzīvus virtuves koka dēlīšus

Cēsnieks iziet pasaulē ar koka dēlīšiem gaļas griešanai

Virtuves koka dēlīši gaļas griešanai - it kā parasta lieta, ko ražo simtiem amatnieku un uzņēmumu visā pasaulē. Šķiet, ko tur jaunu vēl var izdomāt. Izrādās, ka var. Cēsīs jaunais uzņēmējs Jānis Pīlābers ražo koka dēlīšus, kuru cena ir pat vairāki simti eiro, un tiem ir pircēji daudzās pasaules valstīs.

It kā pēc skata visai necila ēka pašā Cēsu pilsētas pievārtē, bet tieši šeit tiek ražoti ekskluzīvi gaļas dēlīši, kurus iegādājas cilvēki visā pasaulē.

Mīlestība pret kokmateriālu Jānim Pīlāberam radās jau bērnībā, skatoties, kā vecaistēvs grebj koka karotes. Divdesmit gadus vēlāk viņš pats izveidojis savu uzņēmumu “Duck Woodworks” un kopā ar draudzeni Sandru veido koka dēlīšus. Nodibināt uzņēmumu un izdomāt tā nosaukumu interesantā uzvārda dēļ neesot bijis grūti.

"Es esmu Duck*  jau no ceturtās klases, tā ir mana iesauka. Angliskojot ir duck, tāpēc arī woodworks," skaidro Jānis Pīlābers.

Koka dēlīšu cena ir visai augsta, tādēļ galvenie pircēji ir ārzemnieki. Uz jautājumu, kāpēc tik dārgi, Jānis stāsta - tas ir roku darbs, dēlīšu veidošanā tiek izmantots ļoti dārgais un cietais venge koks, kas Latvijā nemaz neaug. Īpaši piestrādāts pie dizaina.

"Mēs varbūt nepārdodam lielus apjomus, bet pārdodam produktu, par kuru pašiem ir prieks un cilvēkam ir prieks. Un tādi pārsvarā nav veikalā nopērkami," saka Jānis.

Uzsākot biznesu, nav bijusi vajadzība ieguldīt lielus līdzekļus. Jānis visu sācis sava dzīvokļa šaurajā virtuvītē. Tagad ir sava darbnīca, kuru plānots paplašināt, jo dēlīšus pērk gan vietējie pavāri, gan daudzi cilvēki no Eiropas un pat ASV.

"Daudzi no maniem pazīstamiem aizbrauc prom, sakot, ka šeit nav ko darīt, ka ārzemēs ir, ko darīt. Bet, ja tu paskaties apkārt, jebkurš, kurš grib darīt, var kaut ko darīt. Mūsu gadījumā mēs strādājam Cēsīs, savā mīļākajā pilsētā, bet mēs strādājam ar visu pasauli, tas ir fantastiski," priecājas Jānis Pīlābers. Viņu papildina Sandra Partasova:

"Ir internets, "Facebook", mājaslapas, visa komunikācija pārsvarā notiek tur. Mēs netiekamies ar klientiem no ārzemēm, mēs vienkārši viņiem nosūtām dēlīti."

Jānis ar Sandru atraduši biznesa nišu, kas līdz šim Latvijā bija brīva. Pagaidām viņi vēl nepārdod tik daudz, lai no uzņēmējdarbības ienākumiem izdzīvotu, nākas strādāt arī citos darbos, bet abi jau kaļ nākotnes plānus, kā savu nodarbi attīstīt plašāk un klientiem piedāvāt vēl lielāku sortimentu.

* Duck - pīle; woodworks - koka izstrādājumi (angl.)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt