Rīta Panorāma

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Mazais bizness – uzņēmums «Koņča»

Carnikavas radošā darbnīca «Koņča» – dažādu rokdarbu un jauno talantu kaltuve

Carnikavas mazais uzņēmums "Koņča" ir viens no piemēriem, kas apliecina - tā vietā, lai dotos darbā uz ārzemēm, ir iespējams uzsākt un izvērst savu uzņēmējdarbību tepat Latvijā. "Koņčas" radošajā darbnīcā top dažādi rokdarbi, kurus darina arī bērni, tādējādi attīstot savus talantus.

Carnikavā uzņēmuma "Koņča" birojā sagaida jaunā māmiņa Elīna Strode, kura uzņēmējdarbību uzsākusi brīdī, kad sēdējusi mājās ar savu nesen kā dzimušo bērnu. "Koņčā" valda nepiespiesta atmosfēra – tur sadzīvo māksla ar tehnoloģiskām iekārtām. Saldumus gan tur atrast būs grūti. Nosaukums "Koņča" raksturo, ka visi piedāvātie produkti un pakalpojumu būs kā konfekte – perfekti nostrādāti.

""Koņča" ir radošā darbnīca. Mēs esam divas meitenes, es esmu radošā persona, kura nodarbojas ar bērniem, ielūgumiem, sienu apgleznojumiem, un otra meitene mums ir juveliere. Ideja par "Koņču" radās diezgan dabīgi, jo bija nepieciešama kaut kāda telpa, kur to visu darīt. Es pirms tam to visu darīju mājās, bet meitene, kura ir juveliere, strādāja kaut kur un arī gribēja savu vietu," teica Elīna Strode.

Lai gan katra no meitenēm strādā savā sfērā, abas sadzīvojot labi, un juvelierei apkārtējā bērnu kņada netraucē. Kamēr viena vīlē dimantus, tikmēr otra māca bērniem zīmēt, krāsot, veidot figūriņas un daudzas citas lietas. Radošās nodarbības ir ļoti dažādas, bieži vien tās tiek piemērotas gaidāmajiem svētkiem. Arī Ziemassvētkiem ir sagatavota īpaša programma.

"Mums būs piparkūku mājiņas, ko bērni varēs paši dekorēt. Un mēs taisām Ziemassvētku kartītes, apsveikumus – tādus, kādus var uztaisīt tikai bērni, jo viņiem ir radošais nulles punkts. Viņi var radīt, taisīt visu ne no kā. Un ļoti labi sanāk," stāsta Elīna Strode.

Vislielākais bērnu pieplūdums uz radošajām nodarbībām ir vasarā. Šaurajās telpās reizēm saspiežas un aktīvi darbojas pat 15 bērni. Tikmēr ziemas periodā, kad jaunā paaudze vairāk sēž mājās, Elīna atradusi citu veidu, kā ar "Koņču" pelnīt naudu.

"Ziemas periodā es esmu sašuvusi visādas drēbītes gan bērniņiem, gan māmiņām. Šūšana sākās ar jogas biksēm. Galvenais, ka viss ir vienā eksemplārā. Tas priekš manis ir svarīgi, man patīk, ka ir kaut kas savs," atzīst Elīna Strode.

Pie finansējuma uzņēmējdarbības uzsākšanai abas sievietes tikušas, piedaloties Carnikavas novada domes un programmas “Brigāde” rīkotajā konkursā. Tur viņas ieguvušas 3000 eiro. Pirms tam abām ar biznesu nekādas saistības nav bijis. Elīna atzīst, nav tā, ka Latvijā nebūtu ko darīt - galvenais ir gribēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti