Brāļi Artis un Raivis par Norvēģijā sapelnīto naudu uzsāk audzēt gurķus pierobežā

Otro gadu Viļakas novadā brāļi Artis un Raivis Jevdokimovi audzē siltumnīcās gurķus. Pērn bija viena siltumnīca, šogad jau divas. Siltumnīcas celtas pašu spēkiem, bet nauda gurķu audzēšanai nopelnīta strādājot Norvēģijā. Pagaidām izaudzētajai produkcijai noieta tirgus – vietējie novada iedzīvotāji, tomēr biznesu brāļi cer nākotnē attīstīt.

Brāļi Artis un Raivis par Norvēģijā sapelnīto naudu uzsāk audzēt gurķus pierobežāLāsma Zute

Siltumnīcas atrodas netālu no Viļakas un redzamas no ceļa. Šeit dzīvo brāļu Raivja un Arta Jevdokimovu vecāki, siltumnīcas uzceltas vecāku saimniecībā, jo šeit ir pateicīga atrašanās vieta, pircējiem nav tālu jābrauc. Šobrīd brāļi gurķus pārdod vietējiem iedzīvotājiem, pagaidām tas ir vienīgais noieta tirgus. Otrajā darbības gadā viegli nav, jaunieši daudz mācās, izmēģina un arī kļūdās.

“Mēs arī tagad daudz skatāmies, daudz eksperimentējam, mēs esam ļoti jauni, otrais gads, mācamies no savām kļūdām,” saka Artis Jevdokimovs.

Artis ir jaunākais brālis, un tieši viņš bija iniciators, ka vajag uzsākt darīt ko pašiem savu. Artis pabeidza vidusskolu un vēlējās stāties armijā, tomēr tur netika, tāpēc, brāļa mudināts, devās strādāt ārpus Latvijas.

Artis Jevdokimovs

“Brālis piedāvāja uz Norvēģiju aizbraukt, aizbraucu uz Norvēģiju, pastrādāju trīs gadus, sāka nepatikt, ka mēs ļoti ilgi esam tajā Norvēģijā, netiekam uz mājām.

Mēs sākām domāt, ka vajag darīt kaut ko Latvijā,” atceras Artis.

Par Norvēģijā nopelnīto naudu varēja uzsākt gurķu audzēšanu, ar laiku ir doma arī par tomātu audzēšu. Sākumā siltumnīcas vēlējušies nopirkt, tomēr noskatīto siltumnīcu saimnieks pārdomājis un siltumnīcas nepārdevis, tad Artis un Raivis nolēmuši, ka var siltumnīcas celt paši: “Trīs mēnešus mēs tikai domājām, lai uzceltu vienu siltumnīcu.”

Norvēģijā iegūtās zināšanas noderējušas siltumnīcu būvniecībai.

“Es strādāju kuģniecībā, remontēju kuģus, brālis bija celtniecībā. Mums ļoti labi, viņš taisa, domā, taču man tikai sametināt,” stāsta Artis.

Šis gads ir ļoti grūts, lai gan gurķus iesēja siltumnīcā agrāk nekā pērn, pirmo ražu ātrāk neizaudzēja, vien maija sākumā.

Bija auksts pavasaris, daudz jākurina, un maijā vēl uzsniga sniegs. Šis pavasaris ir ar negulētām naktīm, kurinot siltumnīcas.

Artis skaidro: “Šogad mums aizgāja 50 kubi malkas, pagājušogad uz vienu siltumnīcu 15 kubi, šogad 25 kubi uz vienu siltumnīcu.”

Siltumnīcās ir deviņas gurķu šķirnes, lai saprastu, kura labāka un ejošāka. Artis saka, ka gurķu sezona siltumnīcās viņiem drīz beigsies, jo laukos ātri vien cilvēkiem būs pašiem savi gurķi, un siltumnīcas gurķi vairs nebūs pieprasīti, tāpēc Arta sapnis gurķus izaudzēt jau ziemā. Taču, lai gurķus izaudzētu vēl ātrāk, ir nepieciešami ieguldījumi.

Brāļi ir nolēmuši, ka jādodas atkal uz Norvēģiju.

Raivis Jevdokimovs stāsta: “Jā, augustā brauksim, piepelnīties, lai attīstītos, kaut ko jaunāku iegādātos, krāsnis, siltās grīdas, lampas nopirktu.”

Gurķu audzēšanu brāļi Viļakas novadā vēlas attīstīt, lai iegūtu pēc iespējas ātrāk ražu un ar to dotos arī uz tirgu. Šobrīd gurķi tiek pārdoti uz vietas siltumnīcās. Izdarīto izvēli uzsākt pašiem ko savu Artis un Raivis nenožēlo, lai gan pagaidām viegli nav, tomēr tas ir sākums, un brāļi nākotnē raugās cerīgi. Tos gurķus, kurus neizdodas iztirgot, dāvina pensionāriem – ja pašiem nesanāk peļņa, vismaz kāds ir iepriecināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt