Dienas ziņas

Pētījumā brīdina par temperatūras anomālijām

Dienas ziņas

Sarūk bāku apmeklējums stingro ierobežojumu dēļ

Talsos jaunos airētājus trenē bosnietis

Bosnietis Talsos trenē jaunos airētājus un veiksmīgi apgūst latviešu valodu

Pirms četriem gadiem mīlestības un sporta dēļ uz Latviju pārcēlās viens no Bosnijas un Hercegovinas labākajiem kanoe airētājiem. Jau otro sezonu viņš ir arī Talsu novada sporta skolas audzēkņu iedvesmas avots. Bosnijā un Hercegovinā profesionālu kanoe treneru nav, un Veliboram Marinkovičam visu nācās sasniegt ar paša pacietību un mērķtiecību, tāpēc saviem audzēkņiem viņš tagad mēģina iedot to, kā pašam vēl pirms dažiem gadiem trūka.

Marinkovičs Talsos trenē audzēkņus vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem. Uz Latviju viņu atveda mīlestība un vēlme sportā sasniegt vairāk.

Marinkovičs pastāstīja: "Šeit ir daudz labu airētāju, daudzi klubi, kur profesionāļi gatavojas. Arī Sporta akadēmijā var profesionāli trenēties un mācīties. Bosnijā nav mums tā."

Iespējas ar Bosniju un Hercegovinu esot nesalīdzināmas. Sākot trenēties Latvijā, viņš uzlabojis savu rezultātu par desmit sekundēm, kas esot ļoti daudz. Marinkovičs joprojām ir aktīvs sportists, taču viņam ļoti patīkot būt par treneri.

Uz iebildi, ka tad, ja viņš kļūs par Latvijas labāko airētāju, bosniešiem varētu būt žēl, ka viņu palaida prom, treneris atbildēja:

"Viņiem jau tagad ir žēl. Man ir draugi, kuri tur vēl dzīvo, – prasīja, kad es nākšu mājās. Teicu, nezinu, kad nākšu mājās. Šeit man ir ļoti labi." Viņš pieļāva, ka varbūt nekad.

Šobrīd viņš saviem audzēkņiem dod to, ko viņam neviens nevarēja sniegt. Treneris gan atzina, ka audzēkņiem vēlas iemācīt būt labiem cilvēkiem un tikai tad domāt par sportiskiem rezultātiem.

Audzēkņus priecē treneris un viņa valodu prasmes

Treneri atzinīgi novērtēja arī viņa mācekļi, kuri Marinkovičam liktu desmit zvaigznes no desmit.

Talsu novada sporta skolas audzēknis Martins Svitiņš sacīja: "Viņš ir jauns, viņš ļoti labi saprot to fizisko, viņš arī labi māk paskaidrot. Viņš latviešu valodu prot labi."

Savukārt audzēkne Elza Mihņēviča sacīja: "Mēs neesam tādi, kas atstumj, mēs tieši vēlamies, lai viņš šeit paliek. Un lai viņam šeit ir labi."

Kad aptrūkstas vārdu, Marinkovičs nevēlas izmantot citu valodu, jo tikai tā viņš varot labāk iemācīties latviešu valodu. Grūtāk viņam pierast pie tā, ka latvieši nav atvērti un dzīvo katrs savu dzīvi.

Pandēmijas ierobežojumu dēļ bosnietim pašam nav sanācis ļoti daudz trenēties, tāpēc šogad olimpiskajās spēlēs viņš turēs īkšķus par savu draugu un kolēģi Robertu Akmeni. Bet pats beidzot izbaudīšot Latviju.

"Jo vispār pēdējos gados nebraukāju nekur. Tāpēc šis gads ir tikai priekš sevis trenēšanas un izbaudīšanas. Un nākamās olimpiskās spēles? Redzēsim, viss ir iespējams," viņš teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt