Stiprie stāsti

"Neganti gardi" - brāļi Vīganti Ērgļos audzē Šarolē gaļas liellopus

Stiprie stāsti

Juris Ozoliņš Trikātā rūpējas par 500 hektāriem meža

Zanes Lindbergas un Zanes Ampermanes bērnības sirdslieta realizējas uzņēmumā

Bizness sākās viesistabā. Šūšanas uzņēmuma radītājas dalās savā pieredzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pērn Zane Lindberga un Zane Ampermane savā viesistabā izveidoja šūšanas uzņēmumu. Šūt jaunajām uzņēmējām paticis jau kopš bērnības, – abas arī satikušās šūšanas kursos Rīgā. Tagad uzņēmējas aktīvi piedalās dažādos biznesa konkursos un iegādājas ražošanas vajadzībām nepieciešamās iekārtas, viņas stāstīja Latvijas Radio raidījumā "Stiprie stāsti". 

Uzņēmējas kopā ar dizaineri veido individuālu apģērbu bērniem un pieaugušajiem ar dažādām apdrukām, un izveidojušas zīmolu "Be drezzed".

"Cik daudz nav bijis [stāstu par to], ka bizness sākas garāžā, šķūņos, un mūsu stāsts ir par to, ka mūsu bizness sākās Olaines novadā, Viršos, privātmājas viesistabā. Tūlīt pagrabstāvā būs pagaidu ražotne, kur visas iekārtas būs iekšā," pastāstīja Lindberga. 

Viņa norādīja, ka, piedaloties dažādos konkursos un projektos, ieguvušas līdzekļus dažādu iekārtu iegādei, piemēram, termopresei, speciālam printerim, taisndūriena šujmašīnai, overlokam, plakanvīles šujmašīnai.

"Iekārtu ir daudz, tāpēc ka viena profesionālā iekārta ir domāta vienai funkcijai. Taisndūriena mašīna šūs tikai vienu vīli, overloks tikai apstrādās trikotāžas apģērbu," skaidroja Lindberga. 

Sirdslieta no bērnu dienām

Šūšana abām sievietēm bijusi sirdslieta jau no agras bērnības, atklāja Ampermane. 

"Kad Latvija atguva neatkarību, mums brīnišķīgas iespējas pavērās ar pasakainas kvalitātes [šuj]mašīnām. Es atceros, ka likām avīzes, kad ar mammas mašīnu šuvām, lai nevilktu vīli," viņa dalījās atmiņās. 

Pie kopīgas biznesa idejas abas uzņēmējas nonāca, kad auklēja savas meitas. "Mums bija liels dzinulis abām izpausties radoši un, protams, kad ģimenē ienāk bērni, tas bija punkts, kad abas ofisa, biroja darbu nomainījām pret to, ka abas ļāvām izpausties savām radošajām idejām un pašu spējām tās realizēt," stāstīja Ampermane. 

"Kursos es jau Zani uzrunāju. Es tajā brīdī apzinājos, ka noteikti komandā ir spēks, viens nebūs cīnītājs,"

piebilda Lindberga. 

Viens no uzņēmēju produktiem ir ūdens necaurlaidīgs apģērbs bērniem ar dažāda dizaina uzdrukātiem atstarojošiem elementiem. Viņas stāstīja, ka daudzi interesanti apģērbu modeļi un produkti rodas pēc individuāliem pasūtījumiem, no klientiem uzzinot, kas ir nepieciešams. 

Zanes Lindbergas un Zanes Ampermanes šūšanas uzņēmums Olaines novadā.
Zanes Lindbergas un Zanes Ampermanes šūšanas uzņēmums Olaines novadā.

Šobrīd Liepājas biznesa inkubatorā abas strādā pie interneta vietnes izstrādes, kurā klients ar digitālo rīku palīdzību pats varēs nokomplektēt sev vēlamo apģērbu, izvēloties jakas krāsu, apdrukas stilu un papildu atstarotāju. 

"Sākot darboties, tu pat nojaust nevari, cik plašas zināšanas [ir nepieciešamas], sākot ar valodu zināšanām, ar tehnoloģijām, iekārtām. Tikai esot iekšā uzņēmējdarbībā, tu saproti, kas vēl no jauna ir jāapgūst," vērtēja Ampermane. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti