Bijušais Saeimas deputāts Jurašs atklāj – karā Ukrainā pielieto arī KNAB darbā gūtās zināšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pienākumu ir daudz – no izlūkošanas operācijām līdz bataljona apgādes jautājumu risināšanai, taču lietā tiek liktas tās pašas zināšanas, kas daudzus gadus pielietotas darbā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Tā par saviem pienākumiem, darbojoties brīvprātīgo bataljonā Ukrainas aizstāvībai, Latvijas Radio norādīja bijušais Saeimas deputāts Juris Jurašs ("Konservatīvie"), kurš izvēlējās nolikt deputāta mandātu, lai dotos palīdzēt aizstāvēt Ukrainu.

Latvijas Radio ar Jurašu tikās Ukrainā, kur viņš ar vēl vairākiem latviešiem palīdz aizstāvēt Ukrainu brīvprātīgo bataljona “Karpatskaja Sič” sastāvā. Latvijas Radio Jurašu intervēja bataljonā, tur viņam iekārtots savs galds. Pie sienas liels Latvijas karogs. 

“Karpatskaja Sič” Jurašs dara visu, ko komandieris uzdod. Lietā tiek liktas tās pašas zināšanas, kas daudzus gadus pielietotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, plānojot un koordinējot dažādu uzdevumu izpildi.

Jurašs norādīja: “Daru ļoti daudzas lietas. Sākot no tā, ka esmu viens no izlūkgrupas locekļiem, no karavīriem, plānojam, īstenojam dažādas operācijas. Paralēli tam visam nodarbojos ar daudz dažādiem organizatoriska rakstura jautājumiem. Esmu atbildīgs par ārzemnieku struktūrvienības izveidošanu, esmu atbildīgs par daudz un dažādiem sagādes jautājumiem, kas ir nepieciešams mūsu bataljonam.” 

Piemēram, šobrīd bataljons aktīvi strādā, lai stiprinātu savas kaujas spējas ar droniem, kurus varētu izmantot ne vien izlūkošanas vajadzībām, bet arī citiem taktiskiem uzdevumiem.

Jurašs pastāstīja, ka izvēlējies doties uz Ukrainu palīdzēt to aizstāvēt no Krievijas uzbrukumiem, jo, atrodoties Latvijā, viņu nepameta sajūta, ka viņš nav izdarījis visu, ko būtu varējis. 

“Izsmeļot visas tās iespējas, kas bija Latvijā, sajūta ir bijusi tāda, ka neesmu izdarījis visu, ko es būtu varējis izdarīt, un šis iekšējais nemiers un sajūta, ka gribu vēl kaut kā savādāk palīdzēt, faktiski bija tas dzinulis,

kas mani pamudināja doties šeit. Šobrīd man ir sajūta, ka es esmu šeit vajadzīgs, esmu atradis savu vietu, savu pielietojumu un varu dot kaut kādu reālu pienesumu, lai mēs pēc iespējas ātrāk tiktu galā ar ienaidnieku,” atklāja Jurašs.

Ukrainā Jurašs atrodas kopš 7. marta. “Tas, kas mani, protams, visvairāk aizkustina un patiesībā arī iedvesmo, motivē, ir tas, cik ļoti Ukrainas tauta ir saliedēta. Cik jaudīga komanda, kura ap sevi apvieno cilvēkus, kuri, ja tā var teikt – relatīvi miera laikā viens ar otru atradās dažādās pretējās nometnēs un viens otru apkaroja un tā tālāk, tad šobrīd viņi visi atrodas vienā ierakumu pusē, un tas, kāds ir šis kaujas gars, tas tiešām ir apbrīnas vērts, un tie nav tikai vārdi,” viņš pauda. 

Cik ilgi viņš plāno palikt Ukrainā, Jurašs intervijas laikā vēl nevarēja pateikt.

“Es mēģinu vadīties pēc principa, ka būšu šeit tik ilgi, kamēr es tiešām jutīšu, ka esmu šeit vajadzīgs un varu šeit reāli arī kaut ko palīdzēt.

Tā kā, ja tas ir dažu mēnešu jautājums, tad tas ļoti labi, ja tas prasīs ilgāku laiku – tad droši vien es skatīšos atbilstoši tam, kāda tā situācija izvērtīsies.” 

KONTEKSTS:

Saeimas deputāts Juris Jurašs brīvprātīgi pievienojies Ukrainas spēkiem cīņā pret Krievijas iebrukumu un nosūtījis iesniegumu parlamentam par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti