Panorāma

Bibliotēkas telpas par 11 000 eiro mēnesī

Panorāma

Nīderlandē Covid-19 ūdeļu fermās

Balsoja par neatkarības atjaunošanu

Bijušais AP deputāts Briedis: Balsojums par Latvijas neatkarību bija atbildība pret vēlētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tieši pēc nedēļas atzīmēsim Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Bijušais Augstākās Padomes deputāts, tagad pensionēts pedagogs un vēsturnieks Ivars Briedis intervijā Latvijas Televīzijai  uzsvēra, ka balsojums par neatkarības atjaunošanu bijis skaidrs, aiz viņa stāvējuši vēlētāji, kuri bija likuši manīt savu nostāju – jābalso par neatkarības deklarāciju. 

Latvijas Televīzija ar Ivaru Briedi tiekas Gaujas krastā. Tur pagājis viss viņa darba mūžs, strādājot par vēstures skolotāju. Viņš bija Valmieras Viestura vidusskolas direktors, kad tika ievēlēts Augstākajā padomē.   

"Man bija atbildība pret 800 tūkstošiem vēlētāju, kuri bija mani ievēlējuši. Man bija atbildība arī pret Latvijas tautu," uzsver Briedis.

Pēc deputāta pilnvaru beigām, viņš palicis uzticīgs pedagoga darbam - 26 gadus viņš bija Valmieras Viestura vidusskolas direktors, strādājis arī pilsētas domē, bet no lielās politikas apzināti vairījies.

"Nav mana īstā vieta darboties politikā. Es to maizīti sapratu; tad, kad tu ieej Saeimas mājā, rodas sajūta, ka visi paliek ārā.

Mēs izdarījām savu darbu, iedevām Latvijai brīvību," saka Briedis.

Tagad, esot pensijā, Briedis īpaši seko līdzi notikumiem valstī - arī valdības un Saeimas darbam.

"Tagad tie, kas ir opozīcijā, skaļām mēlēm kliedz. Bet kāpēc neko nedarījāt paši? Ko tad [bijušā premjera Māra] Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) valdība nerīkojās? Man patīk, ka pozīcija iet uz priekšu, lai arī ir pa kādam konfliktiņam, bet tas jau latvieša dabā," komentē bijušais Augstākās Padomes deputāts.

Šogad 4. maijs stipri atšķirsies no citiem  gadiem, kad Augstākās Padomes deputāti vienmēr sanāca kopā. Vīrusa epidēmijas dēļ šoreiz tikšanās atcelta.

"Skumjām nav spēka un laika. Jāsamierinās ar likteni un jāpriecājas, ka esam sagaidījuši šo trīsdesmitgadi," saka Briedis.

Briedis līdz šim daudz braukājis pa skolām un stāstījis skolēniem par Latvijas vēsturi, taču tagad šie braucieni atcelti.  Viņš atzinīgi izsakās arī par tālmācību, norādot, ka, no vienas puses, tā ir Latvijas nākotne. No otras puses, viņš uzskata, ka eksāmenus gan vajadzēja atcelt.

Svētkos viņš visiem novēl optimismu un dzīvesprieku: "Latvijai saules mūžu. Un sagaidīt [neatkarības atjaunošanas] simtgadi!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti