Dienas ziņas

Traktoristu parāde par godu 1.maijam

Dienas ziņas

Gada ģeovieta Latvijā – ketleru atsegumi

Andra Auniņa – „Gaismas nesēja” Vidzemē

Bibliotekāre Andra Auniņa – «Gaismas nesēja» Vidzemē

Bibliotēka ir svēta vieta, kur ne tikai gūt zināšanas, bet arī atrast sevi – tā teic Andra Auniņa,  Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja. Viņa šogad ieguva titulu  „Pagasta bibliotekārs - gaismas nesējs“ Vidzemē. 

Šāds tituls tiek piešķirts tiem lauku bibliotekāriem, kuri aktīvi darbojas savā pagastā un bibliotēkā un veido to par neaizstājamu kultūras un izglītības centru.

Rencēnu pagasta bibliotekāre Andra Auniņa jauniešiem no “Camphill” ciemata „Rožkalni” palīdz izraudzīties piemērotāko lasāmvielu. Tā kā jaunieši bibliotēkā viesojas bieži, Andra jau zina, kāda žanra grāmatas katram ieteikt.

Tieši viņas individuālā attieksme pret ikvienu lasītāju, izpalīdzība, darba mīlestība un entuziasms mudina vietējos iedzīvotājus atkal un atkal atgriezties bibliotēkā, kas ir ne vien pagasta izglītības un kultūras centrs, bet arī mājīga satikšanās vieta.

„Iejūtība, sapratne, pietāte. Tāda ļoti jauka attieksme no Andras puses. Viņa tiešām pati ir tā, kas izstaro gaismu,”  bibliotekāri raksturo “Camphill” ciemata „Rožkalni” darbiniece Inguna Killo.

„Andra Auniņa vienmēr ir viesmīlīga, ar dvēselisku siltumu sagaida ikvienu. Vienmēr viņa ir atvērta visiem, un ar labestību un tādiem labiem vārdiem viņa sagaida un arī pavada ikvienu apmeklētāju un līdzi iedod savu gudrību un tādu ticību labajam,” stāsta bērnudārza  "Zīļuks" vadītāja Ligita Kārkliņa.

Andra Auniņa bibliotēkā strādā jau vienpadsmito gadu. Šajā laikā nostiprinājusi sadarbību gan ar “Camphill” ciematu „Rožkalni”, gan arī ar Rencēnu pagasta izglītības iestādēm un pensionāru biedrību, lai veicinātu lasītprieku un atgādinātu, cik interesanta un aizraujoša ir grāmatu pasaule.

Andra organizē dažādus pasākumus un apmācības, tostarp arī valodas kursus, turklāt arī pati regulāri dodas pieredzes apmaiņas braucienos uz citām pilsētām un valstīm.

Viņa atzīst – bibliotekāres amats ir dzīvesveids, tā ir iespēja ne tikai izsniegt grāmatas, bet arī dot vietējai sabiedrībai ko vairāk.

„Ja ir kāda vieta, kurā nav baznīcas, ja ir kāda vieta, kur gars stāv un kāpj debesīs, tad tā ir skola un aiz skolas seko bibliotēka. Un man liekas, jā - tā bibliotekāra sūtība, tā arī ir - gaismas nesējs,” saka Andra Auniņa.

Pašlaik Andra gatavojas Burtnieku novada grāmatu svētkiem, kas norisināsies maija beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti