Panorāma

Veselības inspekcija sāk pārbaudi

Panorāma

Akūtu vizīti pieteiks ģimenes ārsts

Bēgļi Latvijā vēlas strādāt, nevis saņemt pabalstus

Bēgļi Latvijā vēlas strādāt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

“Mēs nebraucām šurp pabalstu dēļ, bet gan lai mūsu bērniem būtu droša nākotne,” - tā saka bēgļu ģimene no Sīrijas, kas februārī ieradās Latvijā un šonedēļ sniedz pirmo interviju Latvijas Televīzijai.

Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās par nelegālās imigrācijas plūsmas mazināšanu nemaina Latvijas saistības par bēgļu uzņemšanu – cilvēki no Sīrijas, kas tiks atzīti par kara bēgļiem, tiks uzņemti saskaņā ar jau iepriekš noteiktajām kvotām. Kā zināms, pagaidām mūsu valstī šīs pārvietošanas programmas ietvaros ieradušies seši cilvēki.

Pēc teju divu mēnešu klusēšanas beidzot savu pirmo interviju Latvijas Televīzijas krievu redakcijas raidījumam “Ļičnoje djelo” sniegusi februārī ieceļojusī sīriešu bēgļu ģimene. Masuds un Marjama kopā ar  diviem bērniem, glābdamies no pilsoņu kara Sīrijā, uz Turciju devās vēl 2011. gadā, tomēr izdzīvot tur bijis teju neiespējami.

"Tas bija šausmīgi – briesmīgākais, ko esam redzējuši! Sīrijā ir ļoti smaga dzīve. Turcijā arī. Mēs gribējām sniegt labāku dzīvi bērniem. Tādēļ mēs izšķīrāmies sēsties laivās, lai gan tas ir ļoti bīstami," saka Masuds.

No Turcijas ģimene kopā ar  50 bēgļiem gumijas laivā devusies uz Hiosas salu Grieķijā. Tur tā tikusi pie pagaidu mājokļa, un nu jau Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros viņiem piedāvātas astoņas valstis, kurās tapt izmitinātiem. Viena no tām bija Latvija

"Mēs negribējām braukt ne uz Vāciju, ne Zviedriju. Mēs gribējām dzīvot valstī, kurā valda drošība un brīvība," turpina Masuds. "Latvija šajā gadījumā bija labākā valsts. Šeit cilvēki netiek dalīti pēc nacionālās vai arī reliģiskās piederības. Šeit nav nozīmes – tu esi musulmanis vai kristietis. Te katrs vienkārši dara savu darbu, tādēļ mēs nekādas grūtības nejūtam. Par to mēs esam laimīgi."

Tagad Masuda ģimene Latvijā gaida bēgļa statusa piešķiršanu; ja ģimene to saņems, Masudam un Marjamai katram valsts mēnesī maksās 139 eiro, bet par katru bērnu vēl 97 eiro. Tādējādi mēnesī ģimene varēs saņemt nedaudz zem 500 eiro. Izmitināšans centru “Muceniekos” gan nāksies pamest. Tiesa, pabalsti nav tas, pēc kā atbraukuši šie bēgļi.  Abi vecāki ir gatavi strādāt. Masuds Sīrijā bijis drēbnieks, bet Marjama ir farmaceite. Tikmēr bērni – četrgadīgā Maura un pusotru gadu vecais dēls Muhameds - sāk apgūt pirmos vārdos latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti