Panorāma

Strīķe sola pārsūdzēt lēmumu par pazemināšanu

Panorāma

Bijušie Parex akcionāri gatavojas tiesāties par procentu maksājumiem

Baltijas ceļa gājējs

Baltijas ceļš kājām: cēsnieks Aivars Noviks-Grasis pēc pirmā posma optimistisks

Gaidot Baltijas ceļa 25.gadskārtu, cēsnieks Aivars Noviks-Grasis uzvilcis sporta kurpes, uzmetis somu plecos un devies ceļā. Viņš nolēmis kājām iziet to pašu ceļu, pa kuru 1989. gadā 23.augustā cilvēki izveidoja dzīvo ķēdi. 

Baltijas ceļa akcija simbolizēja triju Baltijas valstu protestu pret Molotova-Ribentropa paktu un latviešu, lietuviešu un igauņu alkas pēc neatkarības.

Agrs rīts. Viļņa, Ģedimina laukums. Pēc brīža tieši no šejienes Aivaram sāksies viņa paša Baltijas ceļš.

Aivaram Novikam-Grasim ir 37 gadi. Pirms trim gadiem viņš nopietni pievērsās skriešanai, pieveicis dažāda garumu distances un maratonus. Ierosmi pārgājienam no Viļņas līdz Tallinai aizguvis no piligrīmu ceļa Spānijā.

„Piligrīmu ceļa vietā izvēlējos  Baltijas ceļu. Un gribu iet Baltijas ceļu, pats neesmu piedalījies un nezināju neko par to. Man tolaik bija 12 - 13 gadi. Biju maziņš puika un neko nezināju. Un tagad varu iziet pats savu Baltijas ceļu,” saka Aivars.

Baltijas ceļā pirms 25 gadiem vairāk nekā miljons cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā uz 15  minūtēm sadevās rokās. Tāpēc arī Aivara mērķis to pašu maršrutu - aptuveni 700 kilometrus - noiet 15 dienās. Pirmdien Aivars nogāja savus pirmos 50 kilometrus.

„Ātra iešana. Labi sokas. Normāli ceļi. Es biju domājis, ka būs trakāk un bīstamāk. Viss būs atkarīgs no veselības .. centīšos noteikti pabeigt,” sola Aivars. 

Pārgājienā Aivars Noviks-Grasis atbalstīs UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas projektu „Baltijas ceļa stāsti”, kas apkopo iedzīvotāju atmiņas par Baltijas ceļa laiku un dalību tajā. Arī Aivars savā ceļojumā uzrunās cilvēkus un uzklausīs viņu stāstus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti