Dienas ziņas

18.novembris. Svētku studija

Dienas ziņas

Latviešu dzejniece un tulkotāja Velta Sniķere

ASV klusi atzīmē 18.novembri

ASV šogad 18. novembri atzīmē klusi

Klusāk un mazākā pulkā nekā citus gadus valsts svētki godināti Vašingtonas latviešu skolā. 18. novembra svinības te ir nemainīga tradīcija, lai atgādinātu bērniem viņu izcelsmi un palīdzētu saglabāt latvietību mainīgajā pasaulē. 

Šogad ir citādi – Latvijas karogs gan ceļas mastā, bet svinību vieta ir Vašingtonas latviešu centra rudenīgais ārs. Pandēmija diktē savus noteikumus, un telpās pulcēties pagaidām liegts. Taču pat maskas un drošā distance nav šķērslis valsts svētkiem. Izskan pašu dziedāta Latvijas himna, draudzes prāvestes Anitas Vārsbergas-Pāžas ceļa vārdi un dzejoļi par Latviju latviešu skoliņas audzēkņu izpildījumā.

Vašingtonas skola ir trešā lielākā latviešu skola ASV, kuru vēl līdz pandēmijai apmeklēja ap 50 bērnu – gan ASV pastāvīgi dzīvojošie, gan diplomātu atvases, lai apgūtu un saglabātu latviešu valodu, vēsturi un tradīcijas. Tagad nodarbības notiek internetā, un šī pēc daudziem mēnešiem ir otrā reize, kad, ieturot distanci, bērni ir varējuši satikties.

ASV dzīvojošais Henriks Pēkalis sacīja: “Prieks, ka tik daudzi cilvēki šeit atceras par Latviju un ka tik daudz tautiešu var sanākt kopā un nosvinēt Latvijas dzimšanas dienu.”

Savukārt Inese Akmeņkalne-Vancika minēja, ka svētku sajūta nav pazudusi: “Svētku sajūta joprojām ir, protams, tas ir daudz citādāk, un bēdīgi, ka mēs nevaram tikties kā parasti – kopējā telpā ar lielām svinībām un lielu svētku galdu, kas it sevišķi bērniem ir ļoti patīkami.”

“Amerikā nav tā, ka būtu viena tauta. Te ir cilvēki no visādām tautām. Lai sevi labāk saprastu, ir svarīgi zināt, no kurienes esi cēlies,” stāstīja Vašingtonas draudzes skolas pārzine Daina Bloka.

Pēc svinīgās daļas atceļā pa kādam pīrāgam, un svētki turpināsies mājās ģimenes lokā. Plāni par došanos uz Latviju gan tagad daudziem ir atlikti malā līdz laikam, kad pandēmija rimsies un lidojumi atkal būs iespējami. Rudens un ziema būs jāpavada ASV, daudzas latviešu ģimenes ar gaišām domām par Latviju cer to ieraudzīt pavasarī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt