Rīta Panorāma

Kvoruma trūkuma dēļ pārceļ KPV LV sapulci

Rīta Panorāma

Dokumentālās īsfilmas "Mind your step" ("Apzinies savu soli") pirmizrāde jau šodien

100 gadi – ar jogu sirdī

ASV simtgadniece aizvien nenogurstoši strādā – pasniedz jogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

100 gadi – tieši tik garu mūžu jau nodzīvojusi jogas skolotāja ASV pilsētā Ņujorkā. Šovasar viņa iesoļos jau otrajā gadu simtenī, taču pensijā doties vēl nemaz negrasās.

Ilgmūžības noslēpums ir ļoti vienkāršs – katru dienu baudīt dzīvesprieku. Tāda ir Tao Porčonas-Linčas pārliecība. Vasarā viņa svinēs 101. dzimšanas dienu un aizvien nenogurstoši strādā par jogas skolotāju.

"Kad es pamostos no rīta, es paskatos uz sauli un saku – tā būs vislabākā diena manā mūžā, un tā noteikti būs. Mostieties ar gatavību ielaist dzīvesprieku savā dzīvē. Skolēni man ir ļoti dārgi, viņi darīja daudz, lai es turpinātu. Tāpēc es šodien esmu šeit," teica jogas skolotāja Tao Porčona-Linča.

Tao dzīvesgājums pārliecinājis un kļuvis par iedvesmas avotu viņas daudzajiem skolēniem.

"Viņas dzīve ir jogas ceļš. Un jogas ceļš ir viņas dzīve. Viņa izstaro to, un mēs uzsūcam. Galu galā mēs iegūstam to arī savā dzīvē," sacīja jogas mācekle Silvija Samiltone-Beikere.

Dzimusi Francijas kolonijā Indijā, jogas praksi viņa atklāja, būdama septiņus gadus veca meitene, kad pludmalē ieraudzīja zēnus jogas pozās. Mācīt jogu viņa sāka jau pusaudzes vecumā un joprojām pasniedz to – tagad jau studijā Ņujorkas ziemeļu daļā.

Kā teic Tao, joga izārstē visu – no sliktas stājas līdz negatīvajai domāšanai. Ar to arī skaidrojamas viņas pašas ķermeņa veiklās kustības un skaidrs prāts – 100 gadu vecumā. Vecuma ietekmē viņa tomēr vairākkārt piedzīvojusi gūžas lūzumus, taču veiksmīgi atkopās no tiem, izmantojot jogas tehnikas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti