Panorāma

ASV augstākais bezdarbs kopš Lielās depresijas

Panorāma

Atbildes uz jautājumiem par Covid-19

Grib aplipināt ar mākslu

ASV latviete Laura rada mākslas telpu, lai atslēgtos no ziņām par Covid-19

Tik grūti šajā uztraukumu pilnajā laikā saglabāt mieru, sirsnību un cilvēcību. Neuzrūkt dzīvesbiedram, nesakliegt uz bērnu vai neapvainoties uz kolēģi. Lai palīdzētu ikvienam kaut uz mirkli atslēgties no ziņām par Covid-19 infekciju, Amerikā dzīvojošā latviete Laura Belēviča "Instagram" kontā aicina pievienoties viņas radītajai mākslas telpai.

Laura dāvina 12 neparastas zīmējumu lapas, kur katrs dabas objektu fotogrāfijām var piezīmēt savas interpretācijas.

Un, tā kā Covid-19 ir gaisa pilienu infekcija, Laura cer visus pozitīvā ziņā aplipināt ar mākslas pilieniem.

Lauras zīmēšanas veids ir unikāls. Zieds, lapiņa, sakne, mizas gabaliņš pārtop jaunā bildē. Jaunā stāstā. Pārceļoties no Ķīnas šurp, uz nelielu pilsētiņu netālu no Eņģeļu pilsētas Losandželosas, viņa pamanīja, cik neparastas ir ēnas. Un tā pamazām ēnu un mākoņu zīmējumi tapa par Lauras neatkārtojamo rokrakstu. 

"Es nosaucu šo kustību par "connected kind", jo, manuprāt, vissvarīgākais šobrīd ir nepazaudēt saikni starp mums un labestību, pat, ja mēs esam izolēti viens no otra. Katrs no šiem objektiem ir uz atsevišķas lapas, lai jūs varētu kaut ko piezīmēt klāt. Atliek tikai izdrukāt (..)," tā ir Lauras atbilde bailēm un mirstošo statistikai Amerikā. Viņa saka – nedomājiet par Covid-19, ņemiet un zīmējiet, sapņojiet. Un cilvēki to arī dara.

"Atsaucība ir milzīga. (..) Šī ir ne tikai veselības un ekonomikas krīze, bet arī emocionālā krīze.

Mums ir ļoti svarīgi, ko darām ar emocijām. (..) Mēs varam pretoties negatīvajam un veidot ko pozitīvu," klāstīja Laura.

Ja arī jūs esat gatavi ļauties šim piedzīvojumam, ņemiet otu, zīmuli vai ogles gabaliņu un kaut uz mirkli aizmirstiet, ka pasaulē ir vīruss. Vienkārši zīmējiet. Ikviens interesents var pievienoties Lauras iniciatīvai mājaslapā www.connectedkind.com.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti