Artas stāsts: Pārsteigt bērnunamu bērnus jubilejā ar dāvanu un ballīti

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija "Sistēmas bērni" raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnunamu bērniem. Šajā nedēļā, gaidot Mātes dienu, Latvijas Radio ik rītu stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Šoreiz stāsta varone ir ārste un četru bērnu māmiņa Arta Maure, kura pirms diviem gadiem aizsāka projektu "Gandrīz ikvienam vajag eņģeli" jeb "GIVE", lai svētku sajūtu bērnunamos ievītu ne tikai Ziemassvētku laikā, kad šīs iestādes appludina dāvanu kalni, bet visa gada garumā.

Projektā iesaistītie sadarbojas ar 15 Latvijas bērnunamiem un saved kopā dāvinātājus un jubilārus - bērnunamu bērnus. Dzimšanas dienā sveikti tiek visi gaviļnieki, un mēnesī ir desmitiem pārsteigumu. 

"Tas aizsākums bija tajā, ka man gribējās labdarībai dot svētku noskaņu. Jo labdarībai vienmēr ir nedaudz skumīga noskaņa.

Kāds ir nonācis nelaimē, un tad mums ir jāskrien palīgā, kas, protams, arī ir labi un pareizi. Bet tomēr labdarības jēdziens kā tāds ir pelnījis to, ka tam ir arī tā svētku puse," par "GIVE" pirmsākumiem stāsta Maure.

Pēc viņas domām, dzimšanas diena bērniem ir lielākie svētki gadā. Tāpēc Arta kopā ar draugiem nolēma sarūpēt pa dāvanai bērnunamos dzīvojošajiem jubilāriem. Projekts "aizripoja kā sniega bumba" – tajā iesaistījās arvien vairāk cilvēku.

No bērnunamiem regulāri tiek saņemtas vēstules un zvani, tādējādi arī projekta dalībnieki uzzina par nākamajiem jubilāriem. Dāvanas bērniem ir ļoti dažādas – vieglāk būtu nosaukt tādas, ko bērnunama iemītnieki nav saņēmuši, atzina projekta iniciatore.

Dāvanas bērniem iepriekš pamatā sūtītas pa pastu, taču bijuši cilvēki, kuri vēlējās doties ciemos un tas arī netika liegts. No gada sākuma braukšana ciemos pie bērniem uz vairākiem bērnunamiem kļuvusi par ierastu praksi – savācas cilvēki, brauc uz bērnunamu ciemos un uztaisa tur "klasisku" dzimšanas dienas ballīti.

"Tas prieks ir ļoti abpusējs – tam bērnam ir liels prieciņš par tādu negaidītu pārsteigumu. Un otrs – tas dāvināšanas prieks arī ir ļoti, ļoti svarīgs," saka Arta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti