Aculiecinieks

Aculiecinieks. «Latviešu» Covid-19

Aculiecinieks

Aculiecinieks. Tautas kalps

Aculiecinieks. Dakteris Dzalbs

Ārsts Jelgavas novadā: Cīņā ar Covid-19 jābūt tikpat vienotiem kā Baltijas ceļā

Jelgavas novada Staļģenē vienīgajā ģimenes ārsta praksē ir atklāti 40 Covid-19 pacienti, daudzi no tiem – vietējā veco ļaužu aprūpes namā. Ārsts Ainis Dzalbs uzsver, cik svarīgi ir testi, kontaktpersonu apzināšana un piesardzībai, lai neinficētu citus ar Covid-19.

Pie ārsta var iekļūt, piesakoties iepriekš. Tomēr Covid-19 analīžu paraugus pašlaik nodod arī pa logu. Darbs ir saspringts.

Pēc smagas sarunas ar vietējo pansionātu ārsts uzzina, ka vēl vairāki viņa vecīši, aprūpē esošie pacienti, ir smagi slimi. Četri, kuri bija inficējušies ar Covid-19, ir miruši. Vēl dažu stāvoklis ir smags. Un tagad priekšā izšķiršanās – vest uz slimnīcu? Vai ļaut palikt savās pašreizējās mājās. 

"Mēs esam daļa no viņu ģimenes, un katra cilvēka aiziešana ir grūts brīdis arī mums," uzsver Dzalbs.

Pēc viņa teiktā, ģimenes ārsti nespēj strādāt vēl vairāk. Viņa praksē ir 40 Covid-19 pozitīvo. Kā lai apzvana visus? 

"Ja tā saslimšana aiziet 1000 un pāri dienā, mēs nespēsim apzināt savus pacientus un mēs aiziesim tikai tiem. Nekādas kontaktpersonu apzināšanas," uzsver ārsts.

Dzalba doktorāts ir absolūts ģimenes uzņēmums. Viņa sieva Andra Vaska ir medmāsa. Un nu, Covid-19 laikā, piesaistīta arī meita. Viņa ir cilvēks, kurš uzklausa visus zvanītājus. 

Tagad, kad Ziemassvētki ir gandrīz garām, bet Jaunais gads vēl priekšā, ārsts atgādina – šogad beidzot jāatrod ceļš atpakaļ pie savas ģimenes, jo ģimene, nevis balles, ir prioritāte.

"Šobrīd mums būtu jābūt vienotiem tāpat kā Baltijas ceļā. Virtuāli," uzsver Dzalbs.

Pats sevi dakteris Dzalbs testē regulāri. Viņš labi zina - ar Covid-19 slims ārsts nevienam nespēs palīdzēt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt