Rīta Panorāma

Liepājas Simfoniskā orķestra 142. sezonas atklāšana

Rīta Panorāma

Intervija ar “Luminor” ekonomistu Pēteri Strautiņu

Patriots uz motocikla. Pulkvežleitnants Lejnieks

Armijā izdevies piepildīt bērnības sapni – braukt ar motociklu

Jau kopš bērnības Oskaru Lejnieku ir interesējis militārais dienests un sapnis braukt ar motociklu. Desmit gadus viņš nostrādāja kā nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālists. Šobrīd plāno Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes ikdienas darbu un iestājies armijas motoklubā, viņš pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma". 

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pulkvežleitnantam Oskaram Lejniekam interese par militāro sfēru radās jau agrā bērnībā, proti, desmit gadu vecumā. "Atguvām neatkarību. Tēvs iestājās Zemessardzē. Es viņam braucu vasarās līdzi uz dienestu. Redzēju un interesējos par dienestu. Vēlāk iestājos Jaunsardzē," bērnību atcerējās Oskars Lejnieks. 

Pēc vidusskolas pabeigšanas, ne mirkli nedomājot, Oskars iestājās Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. "Esmu valsts patriots un vēlējos turpināt savu ikdienu saistīt ar militāro dienestu," atzina Lejnieks.

Tālāk viņa karjeras ceļš veda līdz sapiera amatam. Sešus gadus nostrādājis rotas komandiera amatā. Kā nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālists divas reizes devies misijās uz Afganistānu.

"Profesija ir bīstama. Mēs jokojam, ka nesprāgušās munīcijas speciālisti kļūdās divas reizes dzīvē. Pirmā reize ir, izvēloties profesiju," skarbi jokoja pulkvežleitnants.

Bet, ja nopietni, tad sapieri ir ļoti labi profesionāli sagatavoti, lai spētu tikt galā ar darba pienākumiem. Šobrīd Lejnieks ir Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes Operatīvās un plānošanas nodaļas priekšnieks.

"Ikdiena ir ļoti interesanta, prasa laiku. Es kā valsts patriots lielāko savu dienas daļu ieguldu militārajā dienestā. Ap septiņiem no rīta es esmu ofisā un sāku pildīt dienesta uzdevumus," stāstīja Lejnieks.

"Oskars ir ļoti pozitīvs cilvēks ar humora izjūtu. Kārtīgs – kā virsniekam pienākas," viņu raksturoja NBS kapteinis Elvijs Zirdziņš.

"Viņš ir gaišs, neticami labs komandas biedrs un ārkārtīgi pacietīgs. Mums ir ļoti paveicies strādāt kopā ar tādu partneri," apgalvoja arī kolēģis ASV armijas majors Džailzs Raits.

Oskara Leknieka pienākums ir organizēt visas aktivitātes, kas saistītas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes ikdienas uzdevumiem un kaujas spēju attīstīšanu. Viņš ir arī atbildīgs par dažādu militāro mācību organizēšanu. Piemēram, tādu mācību kā “Sudraba bulta” sagatavošanās procesu, kas ilgst gadu.

Esot armijā, viņam izdevies piepildīt vienu no saviem bērnības sapņiem, proti, iemācījies braukt ar motociklu. Oskars darbojas karavīru izveidotajā motoklubā “Patriots”.

"Visi motokluba biedri ir vai nu aktīvi karavīri, vai zemessargi, vai kādreiz bijuši karavīri, zemessargi. Mēs esam viens no kuplāk pārstāvētajiem motoklubiem Latvijā," atzina Lejnieks.

Savā profesijā Oskaru Lejnieku visvairāk aizrauj nemitīgās attīstības iespējas un darbs starptautiskā vidē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti