Arhibīskapa skolotājs: Zbigņevs nebija palaidnieks

Staņislavs Kakarāns savulaik mācījis pašreizējo Katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču. Staņislavu savā ceļā uz Aglonu satiek Latvijas Televīzija.

Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. 

Kad klases audzinātāja devusies mazuļa gaidīšanas atvaļinājumā, Staņislavs Kakarāns vienu gadu Eglaines pamatskolā glītrakstīšanu, aritmētiku un citus mācību priekšmetus pasniedza arhibīskapam Zbigņevam Stankevičam.

"Palaidnis nebija." Skolotājs atceras, ka tobrīd Zbigņevs gājis trešajā klasē un pēc sekmīga mācību gada beigām ar saviem trešajiem gājis ekskursijā pa Eglaini. "Tur, uz Lietuvas pusi."

Patlaban Kakarāns dzīvo mājās, kas lepni nes "Prāvestu" vārdu. No kurienes tāds vārds cēlies? "Tas jums mirušajam saimniekam jāprasa. Iesiet kapiem garām, tur viņš guļ," Kakarāns smejas. Uz jautājumiem atbild asprātīgi vai ironiski.

Tas, ka kādreizējais skolēns kļuvis par arhibīskapu, gan bijis pārsteigums.

75 gadu vecumā arhibīskapa skolmeistars gan nejūtas tik labi, lai uz Aglonu brauktu: "Vecums klāt. Knapi apkārt mājai apeju."

Svētceļnieku grupas gan ejot garām katru dienu. Atvadoties viņš dod savu svētību. Protams, ironiski: "Jums jau vēl tāls ceļš ejams, un līdz Aglonai visi grēki izkūpēs!"

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti