Ar riteņiem uz Sočiem no Rīgas vedīs bērnu zīmētus sveicienus Latvijas sportistiem

Tuvojoties Olimpiskajām spēlēm, uz Sočiem dodas ne tikai olimpiskās sporta komandas pārstāvji, bet arī entuziasti. Ar velosipēdiem labā trīs vīru kompānijā un bērnu zīmējumiem somā  jau otrdien pedāļus sāks mīt ceļotājs Kārlis Bardelis ar savu komandu. Viņi 2802 garo kilometru distanci no Rīgas līdz Sočiem cer pievarēt 17 dienās, lai tur ierastos tieši uz Ziemas olimpiādes atklāšanu.  

„Es neesmu piedzīvojumu meklētājs,  tie piedzīvojumi atrod mani… nu, vismaz es esmu tā novērojis!” skaidro Bardelis, kurš tikai nesen atgriezās no sava 6200 kilometru garā brauciena ar skrituļslidām pāri Eiropai. Otrdien ceļotājs skrituļslidas nomainīs pret velosipēdu un mīsies no Rīgas līdz Sočiem.

„Ideju man izstāstīja velo braucēji no „Radison” velo komandas, jo mēs ar „RadisonBlue” sadarbojāmies skrituļslidošanas projektā. Un es padomāju, ka tā ir oriģināla doma, bet es ar velosipēdu esmu „uz jūs” Patiesībā, ar velo braucu tā kā kādreiz bērnībā, un šobrīd esmu nopietnāk trenējies tā pusotru mēnesi. Bet, pirms es pieņēmu to lēmumu, es domāju, ka ļoti interesants piedzīvojums - ziemā ar velosipēdu - un tas arī mani piesaistīja,” atklāj Bardelis.

Viņš nebrauks viens. Komandā ir vēl trīs velo entuziasti - Kārlis Plakans, Kaspars Škinčs un Roberts Draugs, kuri kopā mēros tālu ceļu līdz Sočiem.   

No Rīgas līdz Sočiem ir  aptuveni 2802 kilometri, dienā būs jānobrauc aptuveni 160 - 170 kilometri, ceļā plānots pavadīt  17 dienas.

Sniegs velobraucējus nebaida. Aiz četriem velosipēdistiem sekos „busiņš”, kurā būs gan pārtika, sausas drēbes un vairāku veidu riepas.  

„Protams, mums vairāku veidu riepas būs līdz. Teiksim, dažādiem laika apstākļiem, jo ar radžotām riepām pa sausu asfaltu diezgan neērti braukt. Bet tai pašā laikā, ja rodas kaut kāds apledojums, esam gatavi visam - arī uzlikt riepas ar radzēm un braukt. Jā, viss tas būs līdzi, rezerves daļas, tā teikt, ja vajag kaut ko pieremontēt - tas viss būs līdzi,” par gatavību braucienam stāsta Bardelis.

Taču tas nebūs brauciens prieka pēc. Puiši pilda arī „olimpiskā pasta funkciju” un ar velosipēdiem nogādās bērnu slimnīcas mazo pacientu zīmējumus Latvijas sportistiem.

„Mums tā kā gribējās darīt paralēli kādu labu darbu. Ne tikai tas ir mūsu piedzīvojums, bet - ja mēs, no vienas puses, dalāmies ar to piedzīvojuma prieku, bet no otras puses - vēl kaut kā emocionālu prieku, cerams, ka radīsim bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem, ar to, ka viņu zīmētie zīmējumi un novēlējumi Latvijas izlases sportistiem sasniegs adresātu tādā neierastā veidā. Bet varbūt arī ierastā, jo Latvijā pastnieks brauc ar riteni,” ar smaidu saka Bardelis.

Sveicienus Latvijas olimpiešiem bērnu slimnīcas pacienti jau ir sākuši gatavot. Rotaļu istabā valda rosība un savu zīmējumu rāda mazā Krista. Viņa stāsta, ka olimpiešiem zīmē tramplīnlēkšanu.

„Viņam ir dzeltenas slēpes, rozā bikses un viņam būs pelēka jaka”. Krāsas Krista neieplāno iepriekš –„ es neizdomāju, es vienkārši zīmēju”. Tramplīnlēcējs izvēlēts, ko Kristai „patīk skatīties pa televizoru, kā viņi lec”. Latvijas sportistiem Krista novēl: „Lai viņi sasniedz to, ko viņi vienmēr, vienmēr ir gribējuši!”

Bardelis norāda, ka  Sočos ir uzstādīta augsta drošības pakāpe, tādēļ patvaļīgi iekļūt olimpiskajā ciematā un atdot sportistiem sveicienus nevarēs. Viņiem ir sarunāts starpnieks, kas nogādās sveicienus.

„Jēkabs Nākums ir distanču izlases slēpošanas treneris, un viņš mūs sagaidīs ārpus šī te perimetra, no kur viņš var iznākt ārā, bet mēs, iespējams, nevaram tikt iekšā. Viņš būs tāds starpnieks, palīgs mums. Iespējams, mums izdosies vēl satikt kādu sporta pārstāvi,” pauž Bardelis.

Ceļotājiem sekot līdzi varēs arī tiešsaistē. www.Boredtoborders.com lapā, kurā interaktīva karte rādīs ceļotāju atrašanās vietu, kas atjaunosies ik pēc 15 minūtēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti