Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar neatlaidību īstenot sapni

Ar Kuldīgas Futbola skolas atbalstu kuldīdznieks Artūrs varēs mācīties par treneri

Krustmātes aizbildniecībā uzaugušais kuldīdznieks Artūrs Cīrulis cerējis uz valsts atbalstu augstākās izglītības iegūšanai. Tā vietā viņa sapni kļūt ar sporta skolotāju un treneri palīdzēs īstenot Kuldīgas Futbola skola.

19 gadus vecā kuldīdznieka Artūra Cīruļa dzīve no trīs gadu vecuma iegrozījās tā, ka rūpes par viņa audzināšanu uzņēmās krustmāte, paņemot zēnu aizbildnībā. Krustmāti viņš sauc par mammu un ir pateicīgs par viņas lēmumu, jo citādi viņš būtu papildinājis kāda bērnunama iemītnieku skaitu.

Dzīve un cilvēki apkārt viņam ir iemācījuši saskatīt patiesās vērtības, arī par to Artūrs saka paldies: “Viņa mani mācīja, kā dzīvot kristietim, katru svētdienu gājām uz baznīcu, tas man patika. Esmu izaudzināts, ka visi ir vienlīdzīgi, neviens nav augstāks, nevajag justies lepnam, pārākam, katram savi plusi un mīnusi. To es visu laiku ņemu līdzi sev.”

Artūrs mācījies Kuldīgas 2. vidusskolā, bijis tur skolēnu līdzpārvaldes prezidents, paticis organizēt pasākumus, tos vadīt un darīt brīvprātīgo darbu. Bet vistuvāk sirdij viņam ir futbols un sports. Viņš jau ir saņēmis augsta līmeņa apbalvojumus kā labākais vārtsargs. Ar sportu viņš vēlējies saistīt arī savu nākotni.

“Pēc 12. klases es zināju, ka gribu būt pedagogs, sporta skolotājs, papildus trenēt, man patīk kontaktēties ar cilvēkiem, ar jauniešiem, man patīk sabiedrība,” stāsta Artūrs.

Artūrs izturējis iestājpārbaudījumus Liepājas Universitātē un iekļuvis budžeta grupā. Un tikai tad iedziļinājies Uzturlīdzekļu garantiju fonda nosacījumos, ka tie nav paredzēti pilngadīgiem jauniešiem, kas vēlas mācības turpināt augstskolā. Savukārt turpinot arodizglītību, līdz 21 gada vecumam šie līdzekļi ir pieejami.

Tāpēc Artūrs izglītību turpina Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, mācoties par loģistikas speciālistu, kur saņem arī stipendiju. Tomēr sapnim par sporta skolotāju un treneri Artūrs nav atmetis ar roku.

Biedrības “Kuldīgas Futbola skola” pārstāvis Māris Tilgalis apstiprināja, ka ar biedrības atbalstu Artūrs varēs mācīties Liepājas Universitātes Kuldīgas filiālē, kur mācības ir par maksu. Jaunietis iegūs pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju ''Sporta treneris''. Izvēle par augstākas kvalifikācijas iegūšanu būs jau Artūra paša rokās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt