Ar ko atšķiras draugi un kolēģi. Piecgadīgā Beāra Lūša stāsts par privāto dārziņu

Piecgadīgais Beārs Lūsis dzīvo Rīgā un sevi uzskata par laimīgu, jo viņam ir ģimene. Sevi nākotnē viņš redz kā fotogrāfu, bet pagaidām iet privātā bērnudārzā, kas atrodas uz Skanstes ielas. Savus grupas biedrus dala draugos un kolēģos, stāsta Beārs – viens no 100 statistiskajiem tautiešiem.

Piecgadīgā Beāra Lūša stāsts par privāto dārziņuAnnija Petrova
Beārs savu stāstu par privāto bērnudārzu sāk ar to, kā viņa grupiņa "Zaļie rombiņi" iepriekšējā dienā devusies uz Botānisko dārzu. Tur bijusi taureņu māja ar daudziem taureņiem, kas bijuši dažādās krāsās. Beāram visvairāk paticis oranžais taurenis.

 

Zēns stāsta, ka bērnudārza grupiņa uz Botānisko dārzu devusies ar autobusu, ar ko viņam patīk braukt. "Man patīk autobusā sēdēt blakus logam," atzīst puika un piebilst, ka uz bērnudārzu viņš dodas vai nu ar auto, vai arī ar velosipēdu, kas viņam patīk labāk, jo "ir ļoti foršs gaiss".

Beāra grupiņā "Zaļie rombiņi" kopumā esot 16 bērni. Bērni bērnudārzā gan zīmē, gan dejo, gan dzied, kas Beāram ļoti patīk.

Par projektu "Statistiskie tautieši"

Cik atklāts un laimīgs ir mūsu vidējais statistiskais tautietis. To Latvijas Radio Ziņu dienests un LSM.lv skaidro projektā "Statistiskie tautieši". Tie ir 100 unikāli cilvēkstāsti par "cilvēku parasto", kas stāsta arī, cik laimīgi viņi jūtas. Arī Tu vari ar viņiem salīdzināties? 
Puisis stāsta, ka viņš zina trīs valodas – latviešu, krievu un angļu valodu. Visvairāk patīk angļu valoda, jo tā "var iemācīties dažādas lietas", atzīst zēns. Bet runāt krievu valodā esot iemācījies pašmācības ceļā. 

 

"Tētis ar mani runā krieviski. Mamma ar mani sarunājas latviešu valodā. Es labi zinu abas valodas. Es bērnudārzā bieži palīdzu tulkot. Es audzinātājai palīdzu atcerēties dažādus vārdus krievu valodā," atzīmē Beārs.

Puisis nezina, kā atšķiras privātais no pašvaldības bērnudārza, un savus grupas biedrus dala draugos un kolēģos. "Draugs ir tas, kas palīdz, draudzējas ar viņu. Kolēģis ir tajā pašā bērnudārzā.

Draugs samīļo. Draugi kopā spēlējas. Draugi aizstāv viens otru.

Kolēģis abižoja draudzeni. Es pateicu, ka man tā nepatīk," norāda zēns.

Beārs atzīst, ka darbadienās viņam nepatīk agri celties. Mamma, rītos modinot uz brokastu laiku, dažkārt arī kutina, lai viņu pieceltu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt