Apņemšanās līdz Latvijas simtgadei: Organizēt Brīvības cīņu imitācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Gaidot Latvijas 96.dzimšanas dienu un domājot jau tālāk par Latvijas simtgadi, turpinām pērnruden aizsākto ierakstu sēriju „Apņemšanās Latvijas simtgadei”. Tajā uzrunājam dažādus cilvēkus, kuri vēlas līdz 2018.gadam kaut ko paveikt – savā, draugu vai apkārtnes labā. To var izdarīt, arī meklējot apņemšanās kamolu un iepinot tajā savu apņemšanos. Patriotismu nevar iemācīt tikai vēstures stundās, - tā uzskata cēsnieks Renārs Sproģis. Viņš apņēmies atdzīvināt vēstures notikumus. 

 

Cēsu uzņēmējs Renārs Sproģis šogad, barikāžu atceres dienās, Cēsīs organizēja tā laika notikumu imitāciju, lai tas nebūtu tikai formāls atceres pasākums. Bet līdz Latvijas simtgadei viņam ir jauna apņemšanās, kā atdzīvināt vēstures notikumus.

„Es esmu Renārs Sproģis, cēsinieks, liels savas pilsētas un arī valsts patriots. Es domāju, ka tas, kas pietrūkst latviešiem, ir tāds savs patriotisms, jo latvietis mobilizējas kaut kādos konkrētos brīžos. Vai tas ir 1919.gads, vai Otrā pasaules kara laiks… Tāpēc es gribētu taisīt pasākumu, kas ir veltīts 1919.gadam, Brīvības cīņām, kad ar Cēsu skolnieku rotu patiesībā sākās Latvijas brīvības ceļš. Cēsu skolnieku rota ar cīņām ienāca Cēsīs jūnija divdesmitajos datumos, un es gribētu šajā laikā taisīt kaujas imitāciju. Gribētu ieviest to kā tradīciju līdz 2018.gadam. Vieta, kur esmu izdomājis to darīt, ir kā amfiteātris. Tas ir pils parkam otrā pusē, tā ir pļava, kur var skatīties no trim pusēm,” klāsta Renārs Sproģis.

„Esmu jau runājis ar klubu „Latviešu karavīrs”, kas saģērbtos tā laika formās – gan latviešu strēlnieku, gan vācu. Tā būtu tāda interaktīva pieeja jauniešiem patriotiskajā audzināšanā. Jo viena lieta ir [to mācīties] skolā, vēstures stundā, otra lieta ir kino – „Rīgas sargi” un tā tālāk, bet pilnīgi citādākas izjūtas ir, stāvot blakus, skatoties kaut ko tik lielu un saprotot, ka tas ir bijis tiešām pirms 80 – 90 gadiem, kad tu redzi, ka vīri skrien, karo, cīnās. Mēs esam runājuši, ka tur varbūt arī bruņumašīnu varētu piesaistīt… Tas ir forši. Tas būtu vairāk tieši uz patriotismu, nevis uz tādas sentimentālas nots atceroties un pieminot, bet: mēs esam latvieši un mēs varam!”

Renārs Sproģis jau septīto gadu Lāčplēša dienā Cēsīs uz pils kāpnēm aicināja vidzemniekus no svecītēm veidot Latvijas kontūru, bet videoprojekcijā uz pils sienas bija skatāms stāsts par Latvijas vēsturi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti