Apņemšanās līdz Latvijas simtgadei: Attīstīt uzņēmumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

 

Ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem nevajadzētu gaidīt, kad pāries krīzes sekas, bet mācīties no pozitīvās ārvalstu pieredzes un mēģināt to ieviest Latvijā. Norvēģijā dzīvojoša latviete netic, ka labas lietas Latvijā nestrādā, un līdz dzimtenes simtgadei apņēmusies attīstīt savu uzņēmumu, kā arī atjaunot savas dzimtas mājas.

Oslo dzīvojošā Sanita Beķere šovasar Latvijā izveidojusi sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas ražo dizaina suvenīrus.

„Sociāli atbildīgs uzņēmums ir tāds, kas domā ne tikai, lai saraustu iespējami daudz naudiņas, bet lai es arī būtu atbildīga par tiem cilvēkiem, kas strādā manā uzņēmumā. Man ir doma iesaistīt uzņēmumā Latvijā cilvēkus ar īpašām vajadzībām," saka Sanita, turklāt viņas uzņēmums atrodas ārpus Rīgas, un nākamā vieta, kur to attīstīt, būs lauku apkaime. Sanita vēlas uzņēmumā iesaistīt arī apkaimes skolas jauniešus - šāda prakse ir pierasta arī Norvēģijā.

Tāpat Skandināvijā Sanita ievērojusi, kā cilvēki rūpējas par saviem ģimenes īpašumiem. „Man ir vecātēva īpašums, ko atguvām pēc neatkarības atgūšanas, un īpašums ir skaistā vietā. Es gribu arī šo vietu uztaisīt tādu, lai tā nebūtu tikai man, bet arī cilvēki varētu braukt uz baudīt šīs vietas skaistumu," Sanita plāno vectēva mājās izveidot radošu, inovatīvu centru laukos.

„Latvijā nav slikti. Latvijā ir ļoti daudz iespēju. Mums ir ļoti liels potenciāls," uzskata Sanita Beķere.

Par to, cik daudz iespēju ir Latvijā un kā tās izmantot, aicinām izteikties katru. Portālā lsm.lv savu apņemšanos var ievīt lielajā kamolā, kur to jau ir izdarījuši vairāk nekā 200 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti