Anastasija Skusāne kalpo Dievam, uzturot tīru Jasmuižas baznīcu

Anastasija Skusāne kopā ar otru baznīcas kopēju Leontīni rūpējas par to, lai Jasmuižas ticīgie Dievu varētu lūgt tīrā baznīcā. Jasmuižā Anastasiju ceļā uz Aglonu sastapa Latvijas Televīzija.

Anastasija Skusāne vasarās Jasmuižas baznīcā maina ziedus, bet ziemā tīra sniegu. Tā viņa ar otru baznīcas kopēju Leontīni rūpējas par to, lai arī tikai 15 vai 20 mises apmeklētāji varētu lūgt Dievu tīrā baznīcā. Grīdu mazgāšana, arī spilventiņu tamborēšana, lai ērtāk sēdēt vai mesties uz ceļiem, vāžu mazgāšana ir Anastasijas un Leontīnes rokās. "Puķes mainām katru sestdienu!" viņa saka.

Puķes uz Jasmuižas Svētā Krusta Romas katoļu baznīcu Anastasija nes no sava dārza. Mazliet pārdzīvo, ka vasaras karstums licis uzziedēt jau asterēm un gladiolām.

"Astras man žurkas noēda! Vai nav trakums?" viņa izsaucas.  Ir uztraukums par to, ko liks uz altāra septembrī. Anastasija pati nāk no Vārkavas. Kāpēc nāk uz baznīcu?

Kundze apraudas: "Biju tuvu nāvei! Dievs palīdzēja! Tikai ar Dieva vārdiem!"  Dievs izglābis dzīvību, tāpēc viņam mūžīga pateicība un kalpošana. Bet jauniešu misēs neesot.

"Jaunatne šite nav! Nav, nav!" viņa saka un, vaicāta, kur tad jaunieši palikuši, atbild: "Brauc uz Īriju, Dāniju, Angliju. Uz Angliju visvairāk!"

Viņas prieks ir divi mazdēli un mazmeitiņa. Un, protams, iespēja kalpot Dievam šādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt