Rīta Panorāma

Intervija ar ministru prezidentu Māri Kučinski

Rīta Panorāma

Pumpura eposa «Lāčplēsis» pārstāsts bērniem - latviešu un spāņu valodā

Anastasija Jahova – kaķu glābēja

Anastasija Jahova glābj pamestus kaķus un gādā tiem mājas

Anastasija Jahova pirms pāris gadiem sāka rakstīt blogu par kaķiem. Tagad viņai sociālajā vietnē "Facebook.com" seko vairāki tūkstoši cilvēku un viņa nodibinājusi biedrību "Cat Care community". Tās mērķis ir veicināt ielas kaķu labturību.

Anastasijas Jahovas dzīvoklī šobrīd mitinās četri kaķi – katram ir savs stāsts, kā tas šeit ir nonācis. Kad Anastasija mājās bija "adoptējusi" divus kaķus, viņa saprata, ka var palīdzēt vēl vairāk un sāka aicināt citus uzņemt savās mājās ielas kaķus - sevišķi tos, kuriem ir kādas veselības problēmas. Rezultātā tika nodibināta biedrība "Cat Care community".

"Aptuveni trīs gadus atpakaļ es izveidoju "Facebook" blogu. Nebija doma, ka tā būs biedrība, ka tas būs kaut kas liels. Pēc pusgada parādījās projekti, nodibināju biedrību un uzsākām projektu “Ielas kaķu mājiņas”," stāstīja Anastasija.

Uzbūvētas jau aptuveni 100 koka mājiņas, kas izvietotas pie dažādiem daudzdzīvokļu namiem. Šobrīd biedrībā apvienojušies jau septiņi cilvēki, kas cenšas palīdzēt nelaimē nonākušajiem kaķiem. Visi strādā bez atlīdzības un šobrīd galvenokārt koncentrējas uz bezsaimnieku kaķu ārstēšanu.

Anastasija arī stāsta, cik kaķiem trīs gadu laikā jau ir izdevies palīdzēt. "Kopā ar visu manu komandu tas būs liels cipars. Kādi 400 – 500 kaķi," sacīja Anastasija.

Vēl viens virziens, kurā biedrība aktīvi strādā, ir pagaidu mājvietu meklēšana kaķiem. Tas nozīmē, kaķis pirms nokļūšanas pie jaunā saimnieka dzīvo nevis patversmē, bet mājās pie kāda no brīvprātīgajiem.

"Mēs meklējam cilvēkus, kas piesakās uz pagaidu mājām. Tas patiesībā ir ļoti labs variants tiem, kuri domā, ka vēlas dzīvnieku, bet vēl nav līdz galam gatavi. Tad viņi var paskatīties, kā tas ir, vai viņiem patīk vai ne. Pēc tam kaķis aizbrauc uz īsto māju. Dažreiz sanāk, ka, piemēram, kaķis iepatīkas pagaidu mājā un cilvēki saka - mēs atstāsim sev," teica Anastasija.

Ja ir vēlme palīdzēt kaķiem, tad var sazināties ar biedrību sociālajos tīklos vai zvanot. Anastasija stāsta - palīdzības sniegšana ne vienmēr nozīmē lielus finansiālus ieguldījumus, bieži vien pietiek izlīdzēties ar transportu, citreiz ar pagaidu mājvietas nodrošināšanu uz pāris nedēļām kādam īpašam kaķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt